پوست کلف

استقلالی ها بی معرفت

همه یادشون رفت که این تیم فیروز کریمی اورد بالا تا اینجا همه یادشون رفت امیر قلعه نویی بازی مس کرمان با استقلال که منجر به برد مس شد یک متر پرید آسمون و انگار نه انگار که استقلالی!! یه پیری راست می گفت اسقلال ها مرام ندارند و مثل قرمز ها یک فصل هم توهین نمی کنن به تیم شون ولی من به جای همه از فیروز کریمی هم یاد می کنیم . منصوریان در مصاحبه آخر بازی تیکه ی جالبی به قلع نویی انداخت وی گفت : منو تو هیچ تیمی و هیچ نیمکتی روبروی اسقلال نمی بینی دیگه بفهمید که این قلعه نویی چقدر آدم فروشه که بازیکناش قبولش ندارن/ آخه پگاه به اون وضع بردن که نماز شکر نداره.

نویسنده : حمیشه : ۸:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

صعود بی منت یک مربی

دیشب تیم ملی برد و خیلی حال کردم آخه بردن این عربهای موش خور یه کیفه دیگه داره ولی در کل تیم ملی در خط دفاعی هنوز هم آسیب پذیر هست و به نظر  من عقیلی و حسینی در کنار هم نمی توانند زوج خوبی برای خط دفاع باشند چرا که این دو در لیگ روی سر زرافه هم سر می زنن ولی دیشب هر چی گلر سوریه زد می افتاد پشت دفاع ما و این یعنی عدم هماهنگی! حال علی دایی می تواند با کمی مصلحت اندیشی به رحمان رضایی هم فرصت بازی داده تا شاید ضریب هوشی خط دفاعی بالاتر برود .البته پیشنهاد من بازی دادن عقیلی در کنار رضایی است چرا که بازی  این دو ضرافت بیشتری دارد . در نهایت خوبی که دیشب داشت این بود که پای محسن خلیلی به گل باز شد واین می تونه برای تیم ملی ایران خیلی موثر باشه / بازی ندادن به تیموریان هم نکته مثبتی بود که دایی رعایت کرد وبه او نشان داد که اسم وباشگاه برای او مهم نیست وابراهیم صادقی بی ادعا می تواند خیلی بهتر از او بازی کند چون تیموریان در بازی امارات در تهران فقط راه می رفت/ این بازی نشان داد تیم ملی به هماهنگی خوبی رسیده و بازیهای رسمی تدراکات خوبی داشته چرا که هیچ تیمی حاضر نشد با ما بازی تدارکاتی داشته باشه و این علی دایی بود که شاید ضرر این بازی نکردن را می داد که مثل همیشه خدا به او کمک کرد که موفق شود. حال کاری به نتایج این بازیها ندارم ولی خواهشی دارم از مسولین که تیم ملی را مثل یک باشگاه نگاه نکنند و حال که علی دایی مربی است تا 4 سال حمایتش کنند و به حرف مطبوعات توجه نکنند که این مطبوعات فقط وفقط به دنبال دلالی برای خودشان هستند و کاری به منفعت ملی ندارند/ این رو هم فراموش نکنیم که دایی هیچ کدام از معروف های تیم ملی را دعوت نکرد ومثل مربی قبلی دست به دامان آنها نشد و در نزد افکار عمومی برنده شد وبه جوانان بازی داد و نتیجه اش را هم گرفت. صحبت زیاد هست انشالا تا بعد.......//

نویسنده : حمیشه : ۸:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

آقای شهرداز ببین!!!

 http://floppy98.blogspot.com/2008/05/blog-post.html

آقای شهردار این تصاویر را دیده اید؟
در خبرها آمده بود که شهردار محترم تهران مبلغ 3 میلیارد تومان را برای بازسازی لبنان اختصاص دادن.
آقای شهردار این تصاویر را قبلا دیده اید؟
تصاویر کودکانی که بخاطر آتش سوزی در مدرسه و به خاطر نبود بخاری گازی و امکانات گرمایشی مناسب به این شکل افتادن ...
آیا ما کم حافظه شده ایم؟ آیا جناب شهردار یادی از این عزیزان کرده اند؟
آیا کمک به مردم روستایی و به دور از امکانات مملکت خودمون از بذل بخشش برای کشورهای دیگه واجب تر نیست؟
و خیلی پرسش های بی پاسخ دیگه ...

ثمانه عظیمی دانش آموز حادثه دیده

ثمانه عظیمی دانش آموز حادثه دیده بر اثر آتش سوزی مدرسه روستایی از توابع شیراز

رضا حقیقی دانش آموز حادثه دیده


دستان نرگس حیدری دانش آموز حادثه دیده
نظافت دستان نرگس حیدری دانش آموز حادثه دیده بر اثر آتش سوزی بخاری نفت سوز توسط مادر


نرگس برای عکاس نمی‌خندد
برق نگاه معصومشان ‌با قاب‌های چوبی در دست که در آن ‌چهره‌هایی متفاوت از تصویر فعلی‌اشان را نشان‌ می‌داد، آتش به دلمان زد.
عمق نگاه نافذشان شرمسارمان کرد که چرا نباید یک بخاری استاندارد در کلاسشان می‌بود، و انگشت‌های ذوب شده‌ نرگس در کنار کتاب فارسی کلاس سوم ما را ناخودآگاه به یاد حسنک کجایی، تصمیم کبری، روباه و خروس و ده‌ها درس خاطره‌انگیز دیگر این دوره انداخت.
نمی‌دانیم وقتی به درس پترس فداکار می‌رسند، چه تصویری از انگشت پترس در ذهنشان شکل خواهد گرفت و حتی نمی‌دانیم آیا به خاطر گرمی مشعل دهقان فداکار، او را دوست می‌دارند.
دخترکان و پسرکانی با قاب‌های بزرگ در دست که حسرت و رنج در چشمانشان موج می‌زند، بچه‌هایی که رنگ نداشته دیوار خانه‌اشان حکایت از جیب خالی والدینشان برای هزینه‌های سرسام‌آور درمان دارد و نمی‌دانیم چرا تا به امروز گره‌های چروک چهره‌‌هایشان که قرار بود ترمیم شوند، هنوز باز نشده است و این پرسش که آیا در میان سیل پزشکان این مرز و بوم کسی حاضر است با ظرافت انگشتانش مرهمی برای صورتکان این بچه‌ها باشد، ما را به خود مشغول کرده است.
نرگس در روستایشان می‌ماند، به دنبال مرغ خانه‌اشان می‌دود تا شاید با سر و صدای مرغ و خروس‌های خانه بتواند اندکی خود را تخلیه کند.
نرگس در کنار دیگر بچه‌های قربانی غفلت ما در کنار بچه‌های روستا برای گرفتن یک عکس حاضر می‌شود اما او برای عکاس نمی‌خندد.
نرگس دفتر مشقش را باز می‌کند، به زحمت و با کمک دست دیگر مداد سیاه را در دست می‌گیرد و در سطر اول می‌نویسد: ای کاش کلاسمان آتش نمی‌گرفت

نویسنده : حمیشه : ۸:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

شعر من درآوردی

پرسپولیس قهرمان شدش خدا می دونست که حقشه / استیل آذین خذف شدش خدا می دونه که حیف شده / اخه علی آقا از فوتبال دور شده / علی دایی هم خوشحال شده خدا می دونه که مرد اونه / ژنرالم داره همه رو سیا می کنه خدا می دونه که مکاره / افشین ما فقط سروره ولی یوروم می خواد که اون بره / خدا می دونه که خیرش چیه / لالای لای لای لای

نویسنده : حمیشه : ۸:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

فیلتر یا گول مالیدن مخابرات سر خودش!!

این مساله فیلتر هم برای خودش جالبه !!
مخابرات تمام سایت ها و وبلاگ هایی که از کلمات سکسی استفاده می کرد رو فیلتر می کرد بعد بلاگرا اومدن کلمات رو رمزی کردن مثلا الان تو گوگل بزنی کلیپ س ک س ی 50 صفحه باز می شه و هیچ فیلتری اتخاذ نشده یا کلمات رو به قول قدیمی ها حجه می کنن تا اسیر فیلترینگ نشن .
ولی انگار فیلتر فقط شده یک حرف چون با وبلاگ های سکسی هیچ کاری نمی تونن بکنن فقط یک سری سایت سیاسی هست که فیلتر شده که به نظر من اول باید فیلتر برای وبلاگ های منحرف ایجاد بشه تا سیاسی چون ماهواره تمام اتفاقات رو اعلام می کنه و من موندم این فیلتر یعنی چی ؟
چون هر کس بخواد تو نت کاری بکنه خیلی راحت می تونه به هر جا سر بزنه واین فیلترینگ مثل این می مونه که بخوای سر بچه سی ساله رو گول بمالی!!!

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

آقای رییس جمهور ; فرار مغزها را در پدیده «قطبی» دیدید؟

1-   افشین قطبی برای فوتبال ایران یک پدیده منحصربفرد بود، نمادی از ایرانیان خارج نشین که تمام هوش و حواسشان به ایران است و عطش تنفس در خاک کشور ووطن به دغدغه هر روزشان تبدیل شده است. ایرانیانی که هم تعصب دارند و هم تعهد، هم تخصص دارند و هم احساس و می خواهند به هر شکلی سهمی کوچک در پیشرفت داشته باشند. هنوز هم صحنه های خوشحالی افشین قطبی را پس از قهرمانی در رختکن پرسیپولیس بیاد داریم که شادمانه فریاد می کشید، هیجان انگیز همه را در آغوش می گرفت و مشت های گره کرده اش را در هوا می چرخاند.
2-   ایرانی را باید در هر جایی از جهان   بچشم یک «سرمایه» دید، هموطنان خونگرمی که پله های ترقی را با اتکا به خود و خمیرمایه ذهنی و بستر آماده شان طی می کنند و به مدارج عالی علمی می رسند. شرایط مهیای کشورهای توسعه یافته و فراهم اوردن امکانات و ابزار لازم برای نخبگان موجب می شود که آنها متعهدانه به تخصصشان بپردازند و پیشرفت را نه برای خود یا کشور هدف بلکه برای بشریت به انجام برسانند و بتوانند استعدادهای خود را شکوفا سازند. اما ناگفته پیداست که هستند نخبگان ایرانی در  خارج از کشور که حاضرند با کمترین امکانات و ابزار اما شرایطی مهیا و نگاهی معتمدانه به وطن قدم بگذارند و تحقیق ها و فعالیت هایشان را در میان مردمانشان پیبگیرند و افشین قطبی تنها نمونه ای کوچک از این عزم و تفکر در میان هم نسلانشان است.

3-   افشین قطبی را با چه نگاهی بیاد دارید؟ او همان کسی است که با شعار «سازمانداری» به وطن پا گذاشت و وقتی مشکلات را از نزدیک دید تصمیم گرفت با «قلب شیر» به دوپینگ روحی بپردازد و پایان کارش را در برنامه 90 به همه اعلام نمود: اینجا «چالش» بسیار است. سیر تفکرات یکساله قطبی از سازماندهی تا چالش را باید آسیب جدی مدیریت کشور دانست که تازه ترین اندیشه ها و بکرترین تفکرات را وار فازهای حاشیه ای و جنجال های خسته کننده می کند تا نام «چالش» بر آن نهاده شود و همه را از اهدافشان دور سازد. قطبی کنایه آمیز به خبرنگاران می گوید:«به موهای من نگاه کنید، وقتی آمده بودم همه شان سیاه بود» ...و حالا بر روی شقیقه های این مرد موهای سپیدی می بینیم که از جنس استرس، فشار و چالش است.

4-   «به این نتیجه رسیدم که 60% پرسپولیس باید تغییر کند اما تصمیم گرفتم تا خودم بروم» نهیب دلسردکننده ای است، سیستم یک تیم قهرمان تا بدین حد معیوب و نادرست است و بیش از نیمی از آن توان بهسازی ونوسازی را ندارد. اگرچنین مجموعه ای که به قهرمانی رسیده تا بدین حر نارسایی دارد پس سایر تیم ها در چه وضعیتی بسر می برند؟ تفاوت دیدگاه قطبی و استیلی 60% است و این یعنی دو خط موازی چه تلاشی برای در کنار هم بودن بخرج داده بودند. از آن مهمتر فوتبال مکعب کوچکی از سیاست و اقتصاد یک کشور است و این موضوع را می توان به سایر بخش ها تعمیم داد. سیستم معیوب مدیریتی کشور یکی از «چالش» های غیرقابل حل گشته است و مدیران بجای حل مسئله مبادرت به حذف صورت مسئله می نمایند و بجای علت، معلول را از میان بر می دارند. قطبی حتی در آخرین روزها هم برای مملکتش تدریس می کند.

5-   آقای رییس جمهور! ساده ترین نمایش فرار مغزها را در منویات قطبی برای ادامه کار دیدید، مردی که عشق به کار در وطن ذره ذره وجودش را قلقلک می دهد اما مشکلات و عدم بستر مناسب، روح و روانش را رنج می دهد تا عطای کار را به لقایش ببخشد و «قهرمان مردم» بودن را به «سرمربی قهرمان» ماندن ترجیح دهد. آقای رییس جمهور! وقتی حضور شما را در همه عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، تاریخی و ورزشی میبینیم، انتظار داریم تا در این حوزه هم تعمق کنید و دردها را حس نمایید و مشکلات را دریابید. شما هم حتما متوجه شده اید که چه عواملی موجب خروج قطبی شد و از آن مهمتر چه راه حلی را باید در نظر داشت؟

نویسنده : حمیشه : ۸:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

ارتباط جنسی و ورزش

 اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده اند و سعی
می کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری
ذخیـره کرده و به کار گیرند. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی
کارآمدی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90
روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او
بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد
کند. در تیمهای فوتبال نیز بازیکنان از 3 روز قبل از انجام بازی
به حومه شهر انتقال داده میشوند تا انرژی آنها بر اثر بـرقـرای
رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود. در مسابقات قهرمانی جهان در
سال 1986م. تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم ها مدت
زمـان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه
شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش
علمی اثبات می کند که: "تستـوسترون نقـش مهـمی را در
شـکل دهـی رفتار افراد بازی می کند. این هورمن به عنـوان
نوعی محرک شناخته میشود که در کلیه حالات فردی، از جمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تاثیر گذار است."

 

بنابر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به راحتی می توان تشخیص داد که کدام یک از تیمها برنده خواهند شد: "تیمی که در رگ های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد."

 

در "ناسا" که معتبرترین مرکز پژوهش های علمی جهان به شمار می رود، فعالیت های جنسی کلیه ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت مممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.

 

در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می کردند. تا همین چند وقت قبل هم مردم به راحتی تا سن 90 سال عمر می کردند، اما این روزها به دلیل بروز پاره ای از مشکلات نظیر خودارضایی، آزار و اذیت های جنسی، غذاهای صنعتی، استفاده از هورمون های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند، نظیر: چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً 35 سالگی) شروع می شود. در کل دنیا افراد انگشت شماری هستند که از نظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه ی امکانات موجود را فراهم می آورند تا ذهن انسان های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده، عقل را از سر آنها بپرانند و کاری کنند تا آنها مطابق میلشان عمل کنند. آنها به خوبی می دانند که انسان های کم عقل، سرشار از شهوت هستند، بر روی امیال جنسی خود هیچ گونه کنترلی نداشته و به راحتی میتوان آنها را مطیع خود ساخت.

نویسنده : حمیشه : ۸:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

سقط جنین ( برای استفاده عموم )

چرا سقط جنین اهمیت دارد؟
حاملگی موفق به بارداری اطلاق می شود که طی آن جنین رشد و تکامل خود را پیدا کرده و ضمن حفظ سلامت مادر منجر به تولد نوزادی سالم شود.
در خلال حاملگی ، سه ماهه اول ، دوم و سوم هر کدام خصوصیات مهم و خاص خود را دارا هستند . هر مرحله دارای عوامل خاص برای مادر و جنین است که می تواند تهدید کننده سلامت آنها باشد.
سقط جنین شایعترین عارضه حاملگی در سه ماهه اول حاملگی می باشد که موجب استرس روحی شدید در زوجهای مشتاق فرزند می شود.
 ??-??% حاملگی ها به مرحله حیات نمی رسد و براورد می شود ??% بارداری ها قبل از تاخیر در اولین قاعدگی دفع می شوند.
حدود ??-??% بارداری های شناخته شده به سقط جنین منتهی می شوند.
سقط جنین یعنی به مقصد نرسیدن حاملگی و در واقع یکی از فوریتهای زنان و مامایی می باشد.
عوارض جدی سقط جنین شامل خونریزی ، عفونت ، شوک باکتریال( شوکی که در اثر عفونت ایجاد می شود) می باشند. همچنین خطر مرگ و میر مادر به دنبال سقط جنین وجود دارد .
در بیمارانی که سابقه یک بار سقط جنین داشته اند احتمال سقط جنین در حاملگی بعدی انها حدود ??% است.
پیامدهای سقط جنین برای یک زن چیست؟
به دلیل اینکه در اکثر موارد سقط جنین به هر شکل همراه با خونریزی می باشد ادامه خونریزی به دنبال سقط جنین و یا خونریزی در طی آن می تواند برای سلامت مادر زیان بار بوده و منجر به کمخونی و مشکلات جسمی و روحی حتی به مرگ مادر منجر شود.
بروز عفونت و زخمهای عفونی در خارج و داخل رحم به دلیل دستکاری های انجام شده در حین ختم حاملگی می تواند منجر به عفونت لوله و چسبندگی داخل رحمی و عقیمی دائم زن شود.
زنانی که دچار سقط می شوند گرفتار واکنش سوگواری فوق العاده شدیدی می شوند. مهمترین پاسخ با احساس گناه مشخص می شود . کاملا” منطقی است که اگر فرض کنیم این ناراحتی عاطفی با از دست دادن بارداری های مکرر پیچیده تر خواهد شد.
پدیده سقط جنین چگونه اتفاق می افتد؟
بیش از ??% سقط ها در سه ماهه اول حاملگی رخ می دهد و پس از آن این میزان به سرعت کاهش می یابد. علت بروز سقط جنین همیشه مشخص نیست ولی در ماههای اول حاملگی تقریبا” در همه موارد مرگ جنین ، قبل از سقط جنین صورت می گیرد. به این دلیل بررسی علل سقط جنین شامل تعیین علت مرگ جنین در صورت امکان می باشد.
? عوامل ایجاد کننده سقط جنین در زنان به دو دسته عمده تقسیم می شود که عبارتند از :
?. عوامل جنینی شامل :
الف- نمو غیر طبیعی تخم که در ??% موارد اختلال رشد منجر به سقط جنین خود به خود می شود.
ب- ناهنجاریهای ارثی و ژنتیکی جنین: آمار به دست آمده نشان میدهد حدود ??-??% حاملگی ها منجر به سقط جنین می شود که ??-??% موارد سقط جنین به دلیل ناهنجاری های ارثی و ژنتیکی جنین می باشند.
?. عوامل مربوط به مادر :
الف- بیماریهای عفونی مادر: عفونتهای مادری به ویژه سرخچه ، تب مالت و عفونتهای مقاربتی می تواند منجر به سقط جنین شود.
ب- بیماری های مزمن ناتوان کننده در مادر: بیماری هایی نظیر سل ، سرطان ، افزایش فشار خون ، بیماری کلیوی می تواند منجر به مرگ جنین و سقط جنین شود.
ج - بیماریهای غدد: بیماری های غدد نظیر کم کاری تیروئید ، دیابت قندی می تواند منجر به سقط جنین شود.
د- مصرف دارو و عوامل محیطی: مصرف سیگار ، الکل ، داروهای ضد بارداری و سموم محیطی نظیر سرب ، آرسنیک در مادر می تواند منجر به سقط جنین شود.
ه - عدم پذیرش ایمنی بدن: جنین از لحاظ ژنتیک یک عامل خارجی برای مادر است و بدن مادر بر علیه آن آنتی بادی ساخته و جنین را دفع می نماید. در یک بارداری طبیعی جفت آنتی بادی های متوقف کننده می سازد که مانع دفع جنین می شود
و - ناهنجاری های رحمی: در بعضی زنان نقص تکاملی رحم در دوران جنینی منجر به ایجاد رحم دو شاخ یا یک شاخ و یا انواع ناهنجاری های شکلی رحم می شود که این نقایص می تواند منجر به سقط جنین شود همچنین وجود فیبروم یا چسبندگی رحم نیز می تواند باعث سقط جنین در زن باردار شود.
ز - نارسایی دهانه رحم: باز بودن بیش از حد دهانه رحم به دلیل مادرزادی یا کشش بیش از حد در باز کردن آن در هنگام سقط یا زایمان قبلی منجر به نارسایی و ضعف دهانه رحم شده و می تواند ایجاد سقط خود به خودی نماید. سقط در این موارد معمولا” پس از سه ماهه اول حاملگی اتفاق می افتد .
خطر سقط جنین با تعداد زایمانها و نیز سن مادر زیاد می شود به طوریکه مطالعات انجام شده نشان می دهد که سقط جنین در زنان باردار زیر ?? سال و بالای ?? سال بیشتر است . همچنین در پدران خیلی جوان یا پیر نیز افزایش سقط جنین مشاهده شده است. بالاخره میزان بروز سقط با حامله شدن خانمها در عرض سه ماه پس از زایمان افزایش می یابد.
انواع سقط جنین چیست؟
بروز سقط جنین در زنان اکثرا” به صورت خود به خودی اتفاق می افتد .مگر اینکه سقط به طور عمدی انجام شود
زمانی که سقط خود به خودی بدون استفاده از راههای دارویی یا مکانیکی برای تخلیه رحم صورت می گیرد به آن سقط خود به خودی اطلاق می شود. در این حالت پس از مرگ جنین در داخل رحم خونریزی در داخل بافت رحم اتفاق می افتد و تخم از دیواره رحم جدا می شود و انقباضات رحم را تحریک کرده که در نهایت منجر به دفع محصولات حاملگی می شود.
در زنان باردار همه این مراحل ذکر شده در بالا به دنبال هم اتفاق نمی افتد و ممکن است هر زن در یکی از این مراحل متوقف شده و دچار خونریزی شود به همین دلیل سقط خود به خودی به موارد ذیل تقسیم بندی می شود.
?. تهدید به سقط
?. سقط غیر قابل اجتناب
?. سقط ناقص
?. سقط کامل
?. سقط فراموش شده
?. سقط مکرر
در موارد تهدید به سقط مقدار خونریزی زنانه و درد شکمی بسیار کم ، علائم بارداری پابر جا و حاملگی ممکن است ادامه یابد.
در سقط غیر قابل اجتناب، بیمار آبریزش داشته و دهانه رحم باز می شود . بنابر این سقط جنین غیر قابل اجتناب است.
در سقط جنین ناقص دهانه رحم کاملا” باز بوده و خونریزی زیاد و دردهای انقباضی در زیر شکم وجود دارد در این حالت مقداری از محصولات حاملگی دفع شده اما چون مقدار زیادی از این محصولات در رحم باقی می ماند سقط ناقص است.
در سقط کامل به دنبال خونریزی قبلی که رخ داده است محتویات رحم به طور کامل خارج شده است.
در سقط فراموش شده جنین مرده است ولی برای مدتی (حتی ماهها) در رحم باقی مانده و هنوز دفع نشده است در این حالت علائم حاملگی نیز ناپدید شده اند.
سقط مکرر یا عادتی : بیشتر از سه سقط جنین پشت سر هم را که احتمالا” در اثر یک علت مشترک رخ داده سقط مکرر گویند.
سقط عمدی در چه مواردی اتفاق می افتد؟
سقط جنین عمدی به معنای ختم حاملگی با دارو یا عمل جراحی قبل از زمانی است که جنین بتواند زنده متولد شود این سقط به دو دسته تقسیم می شود:
?- سقط غیر قانونی
?- سقط درمانی
از آنجایی که سقط جنین در بعضی موارد جهت پیشگیری از صدمات جدی یا دائمی به مادر یا جهت حفظ زندگی یا سلامت مادر قابل اجرا می باشد لذا سقط جنین عمدی از سال ???? تاکنون مرجعیت پیدا کرده است.
سقط درمانی یکی از انواع سقط جنین عمدی بوده که به منظور حفظ سلامت مادر در موارد ذیل انجام می شود:
?- زمانی که ادامه حاملگی زندگی مادر را به مخاطره می اندازد یا شدیدا” به سلامت او صدمه وارد می کند.
?- زمانی که ادامه حاملگی منجر به تولد نوزادی با ناهنجاریهای فیزیکی شدید یا کند ذهنی می گردد.
سقط جنین غیر قانونی در واقع سقط جنین هایی است که توسط پزشکان غیر مسئول ، افراد غیر پزشک و با استفاده از امکانات غیر قانونی صورت می گیرد و اکثرا” توسط شخصی انجام می گیرد که مورد تایید قانون کشور نمی باشد . این گونه سقط های غیر قانونی اغلب با خونریزی شدید ، عفونت ، شوک عفونی و نارسایی حاد کلیه همراه هستند و در اکثر موارد منجر به مرگ مادر می شوند.
در هر کشور مباحث مذهبی و قومی قابل توجهی درباره سقط جنین غیر قانونی یا عمدی وجود دارد و در اکثر قوم ها و مذاهب از جمله دین اسلام انجام سقط جنین عمدی حرام می باشد.
روشهای تشخیص سقط جنین چیست؟
شایعترین علامت و نشانه سقط جنین وجود خونریزی واژینال می باشد.
خونریزی واژینال در زنان باردار در اوایل حاملگی ? علت شناخته شده دارد که عبارتند از :
?- بچه انداختن یا سقط جنین
?- حاملگی خارج رحمی
?- بیماری جفت ( بچه خوره یا مول)
?- ضایعه بافت دهانه رحم یا مهبل
بروز هرگونه خونریزی واژینال در زنان باردار غیر طبیعی است و بایستی علت خونریزی واژینال توسط پزشک یا ماما بررسی شود ولی در اکثر موارد خونریزی در سه ماهه اول حاملگی نشان دهنده سقط جنین می باشد .
بر حسب نوع سقط جنین علائم ایجاد شده متفاوت است بطوریکه :
در تهدید به سقط مقدار خونریزی واژینال بسیار کم و حتی در حد لکه بینی می باشد .
در سقط ناقص یا غیر قابل اجتناب خونریزی واژینال اغلب زیاد و دردهای انقباضی در زیر شکم همراه با انقباضات رحمی وجود دارد . ممکن است مقداری از محصولات حاملگی دفع شوند.
در سقط کامل خونریزی واژینال زن باردار زیاد و محتویات رحم کاملا” خارج می شود.
در سقط عفونی که اغلب بعد از سقط جنین ناقص یا دستکاری رحم تحت شرایط غیر بهداشتی رخ می دهد علاوه بر درد و خونریزی بسیار شدید ، تب و ترشح بدبو نیز وجود داشته و ممکن است علائم شوک عفونی نیز بروز کند.
در سقط فراموش شده به دلیل مرگ جنین ، جفت فعالیت خود را از دست داده و بنابر این علائم حاملگی نظیر ویار حاملگی ، تغییر رنگ نوک پستان ها و … از بین می رود. علاوه بر این زن باردار احساس سنگینی در لگن کرده و رشد رحم او متوقف می شود. ترشحات مهبلی در این نوع سقط جنین اکثرا” آبکی و قهوه ای رنگ ( به رنگ خون مانده ) می باشد.
در سقط مکرر مهمترین علامت وجود خونریزی و خارج شدن محصولات حاملگی سه بار یا بیشتر در سه بارداری می باشد.
برای زن بارداری که دچار علائم سقط جنین شده است چه کار می توان کرد؟
در صورت وجود هر گونه خونریزی واژینال در دوران بارداری فورا” زن باردار را نزد پزشک ببرید.
در صورت وجود لکه بینی بدون درد با پزشک وی مشورت کنید .
در صورت توصیه پزشک به استراحت در منزل به محض افزایش میزان خونریزی یا ادامه خونریزی پس از استراحت ، زن باردار را به بیمارستان ببرید.
در صورت وجود خونریزی همراه با درد و حساسیت شکمی حتما” زن باردار را به بیمارستان ببرید.
خانمی که علائم بروز سقط جنین را دارد پس از مراجعه به پزشک بهتر است استراحت در بستر داشته و با آنها مشاوره انجام شود.
در صورتیکه گروه خون مادر منفی است بایستی پس از سقط جهت تزریق آمپول روگام با پزشک مشورت شده و اقدام لازم انجام شود.

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

مشکل کدام است ؟ سکس یا پول

هفته پیش روزنامه سلامت تیتر زده بود مردان ایرانی ناتوانی جنسی دارند ، وفتی این تیتر رو دیدم ناگهان به فکر فرو رفتم که منظور چیست؟ اما وقتی ازدوستان متاهلم سوال کردم دیدم زیاد هم بیراهه نگفته چرا که اکثر مردهای ایرانی در سنین نوجوانی و جوانی  به خاطر مسائل حاکم در اجتماع ما تمام  مراحل خود ارضایی را به پایان می رسانند و از بدن خود چیزی باقی نمی گذارند که البته عرض کردم این موضوع تقصیر خودشان هم نیست . یا باید در سنین اول جوانی و نا پختگی ازدواج کرد یا این که باید با به این در آن در زدن تا سنین پختگی کامل صبر کرد که البته این دو عامل اصلا درست نیست چراکه معمولا انتخاب های سنین جوانی همراه با احساسات بلوغ بوده و نمی تواند معیار انتخاب درستی باشد و هردو نفر در چند سال بعد به مشکلات عدیده ای بر می خورند که مهترین آن از مشکلات سکسی و زناشویی سر چشمه می گیرد ، عامل بعدی که خدمتتان عرض کردم هم اصلا در شان اندازهای یک انسان باشخصیت نیست . چرا که این گونه رفتار که اسمش حقه بازی و یا عامیانه تر گول مالیدن سر دختران جوان هست به شخصیت انسان ضربه های مهلکی می زند و باعث نداشتن ثبات، نداشتن اخلاق سالم ،نداشتن علاقه به همسر همیشگی خود و مهتر از همه بی اعتمادی به کانون خانواده ، حال به این نتیجه میرسیم که ای بابا پس کدام راه را باید انتخاب کرد؟ جواب من این است اگر جوانان از لحاظ اقتصادی و وضع معیشت زندگی در وضعیت مطلوبی به سر می برند باید هر چه زودتر با جشمان باز وتیز بین فرد مورد اعتماد و مورد علاقه خود را انتخاب کنند ، تا اسیر دختران چهره نما نشوند و به  زندگی خود سرو سامانی بدهند. اما اگر در وضعیت خوبی از نظر اقتصادی نیستید و فکر برنج کیلو پنج هزار تومان عذابتان میدهد خواهشا به زندگی مجردی خود ادامه دهید که هر کی زن گرفته پشیمونه . بابا مگه خر گازتون گرفته. با این وضعیت می خواید دست یکی دیگه رو هم بگیرید بیارید بدبخت کنید

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

قهرمانی در دست ماست

دیگه همه چی دست خود پرسپولیسه و این بازیکنها هستند که میتونن روز شنبه سرنوشت قهرمانی رو مشخص کنن .به خدا باورتون بشه که خوشحالی این مردم به یک دنیا می ارزه مردمی که هیچ تفریحی ندارن و فقط دلشون به این فوتبال و حوادثش خوشه . امروز چنان مردم رو در خیابان ومترو شاد دیدم که فقط در زمان قهرمانی استقلال دیده بودم . به خدا فقط حق این پرسپولیسه این فصل قهرمان بشه ، بابا 6 امتیاز چیزه کمی نیست که از یک تیم بگیرن انوقت بازهم در کورس قهرمانی باشی ، این نشون میده این تیم خیلی خوب کار کرده و باید مردم رو شاد کنه یعنی 20 ملیون پرسپولیسی در سراسر ایران چشم انتظار قهرمانی پرسپولیس در روز شنبه هستن به امید خدا .
خوانندگان وبلاگ ببخشید که این چند وقته فوتبالی زیاد نوشتم برا اینه که واقعا بازیها حساس شده در رزوهای آخر لیگ.

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

خدا شانس بده اونم فوتبالی

به نظر می رسه همه چی دست به دست هم داده تا نذاره پرسپولیس این فصل قهرمان بشه از شیث رضایی بگیر تا نیکبخت واحدی بازیکنانی که هیچکدام شایسته پوشیدن این پیراهن نیستند و با هزار رابطه به پرسپولیس آمده اند . ولی حالا برای خودشان خط و مش تعیین می کنند و تیم را وارد حاشیه می کنند . به خدا گفتن نداره ولی این شیث رضایی تو تمرینات هم بازی بهش نمی رسید ولی چون یه نفر تو هییت مدیره داشت تو پرسپولیس موند و حمایتش کردن که حالا برا ما میاد لب خط وای میسته و می خواد به پرسپولیس ضربه بزنه .
تو این فوتبال یا باید خیلی خوب باشی مثل علی دایی ، باقری ، مهدوی کیا یا خیلی خوبای دیگه، ولی اگه متوسط باشی حتما باید یکی پشتت باشه تا به جایی برسی مثل همین شیث رضایی . داستان نیکبخت هم که جداست این بچه فکر می کنه همه پدر مادرشن براش دلسوزی کنن در حالی که باید رو پای خودش وایسته بهر حال خدا شانس فوتبالی بده .ماهم مثل خیلی از متوسط های دیگه یکی رو تو هییت مدیره یا کادر فنی یا تدارکات یا لیدر یا خبرنگار مطرح لیگ برتری پیدا کنیم   ولی خدایی ما خط و مش تعیین نمی کنیم  بگردم دنبال پارتی جای تمرین کردن

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

هییت داوران یا پاچه خواران

جشنواره 26 فیلم فجر هم تمام شد واین بار هم مثل سالهای پیش کسانی جایزه گرفتند که اصلا در حدو اندازه های سیمرغ بلورین نبودند ولی دیگه عادت کردیم به این مسائل واین جور حق خوری ها در این سینما . آخه یکی نیست به این هییت داوران بگه بی شرفها بی وجودها آخه فیلم همیشه پای یک زن در میان است نباید یک جایزه بگیره؟ آخه فیلم آتش سبز که تمام حاضرین تا اواسط فیلم سینما رو ترک کردن باید جایزه ها رو درو کنه؟
اصلا چرا جشنواره برگزار می کنید . اولش بیاید بگین فیلمهایی که انتقادی نباشه و به مملکت کاری نداشته باشه ! نامزد بهترین ها می شن واونایی که تعریف بکنن بهترین می شن . بابا خجالتم خوب چیزیه ، چرا گلشیفته فراهانی نباید جایزه بگیره ؟ شما ها مگه به پشت صحنه نگاه می کنین که جایزه می دین ؟ والا ما که نمی دونیم اون پشت چه خبره ولی هر جی هست حتما شما آقایون داور باهاش حال می کنید که سیمرغ می دین ! درسته امین حیایی بازیگر توامندیه و حقش بوده که تا الان یه سیمرغ بلورین بگیره ولی این فیلمی که ما دیدیم خیلی داستانش ضعیفه! وفقط با مسخره بازیهای حیایی جالب شده. بنده خدا تهیه کننده همیشه پای یک زن در میان است آخر کار گوشاش سرخ شده بود که نامردی تاکجا؟ ولی همه مردم می دونن که کمال تبریزی بهترین کارگردان  سینمایه ایرانه واین انتخابها کاملا پاچه خواریه.....

نویسنده : حمیشه : ۸:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

روش تازه دختران در پسر بازی

از زمانی که موبایل ها پیشرفته شده و امکان ظبط صدا فراهم شده دختران روش جدیدی یاد گرفته اند و صدای آقا پسرها رو ضبط می کنند و برای دوستاشون می ذارن و برا خودشون کلی بازار گرمی می کنن که ببینید من چقدر طرفدار دارم بی خبر از این که اون آقا پسر به فیض خودش رسیده و این خودتی که سرت کلاه رفته . تازه با این روش خودتون که خراب می شید هیچ کاری نمی تونید برای اون پسره بکنید چون تازه با این حرفها آقا پسره پیش دوستای شما روش باز می شه و کارای جدیدتر می کنه . ولی به هر حال هر جور که راحتی

نویسنده : حمیشه : ۸:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

گاز دوغ دار،دوغ گاز دار

واقعا جای تاسف داره که می بینیم بعضی از هموطنان ما در کشور دچار بی گازی شدن و الان در شرایط سختی به سر می برن و این در حالی است که مسئولین تا به حال هیچ عکس العملی به این قضیه نشون ندادن و فقط شعار صرفه جویی رو تکرار می کنن ولی با خود نمی گویند دومین کشور دارنده گاز جهان چرا دچار این مسئله شده است آیا منابع کم داریم ؟ آیا دچار زیاده خواهی شده ایم ؟ آیا؟ آیا؟ ولی مردم عزیز از ماست که بر ماست .
تنها کاری که من می تونستم بکنم اینه که دارم تو خونه از سرما یخ می زنم تا شاید با صرفه جویی من مردم کشورم گرمشون بشه ، گرچه همه این حرفها بهانه ای بیش نیست ولی تفکر امام گونه ای پشتش ایستاده اما کو تفکر امام گونه در این ..................
یاد بازی افتادم که در مراسمات بین بچه ها انجام می دادن گاز دوغ دار ، دوغ گاز دار الان نه گاز دوغ داره نه دوغ گاز داره ماییم که جوش اوردیم از سرما.
امان از پارسی بلاگ که جرات نداره یکی از مطالب ما رو منتخب کنه!

نویسنده : حمیشه : ۸:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

انتخابات و منبر امام حسین

 اینم از سیاست های ماست که انتخاباتو بعد از محرم برگزار می کنیم که مداحان عزیز حسابی از منبر امام حسین برای کاندیداشون استفاده کنن .بالاخره ما عادت کردیم به این کارا از طرف دولت فقط خدا کنه این کارا سهوی بوده باشه و برای طرفداری از گروه خاصی نباشه و مردم عزیز دچار بازیهای احساسی نشن  و بتون افراد اصلح رو برای این سرزمین انتخاب کنن . چون انتخاب های اشتباهی که در گذشته انجام شده ضرر های غیر قابل جبرانی به مردم زده  به طوری که فقط متوجه قشر ضعیف جامعه شده درست بر عکس شعار های تبلیغاتی که به حمایت از مردم ضعیف و زحمتکش قبل از انتخابات ریاست جمهوری داده می شد و می بینیم که تمام گرانی ها و سهمیه بندی ها فقط به مردم ضعیف فشار آورده و قشر مرفح بدون هیچ ملالی از بنزین آزاد استفاده می کنن و مسافر کشان گذری که سهمیه ایی ندارند در به در دنبال بنزین می گردند و هزاران مسائل دیگر که با اوام فریبی، آقایان کار خود را پیش می برند غافل از این که مردم به تمام مسائل آگاه هستند
ولی چیزی که ذهن خیلی از مردم را درگیر کرده است این است که آیا مردم دوباره  در انتخاب خود دچار اشتباه می شوند؟

 

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

فوتبال بی حساب بازیکن بی کتاب

بازیکن بی کتاب

آقای نیکبخت واحدی لازم است نکاتی را به شما گوش زد کنم
1- شماکه خودت بازیکنی آن چنان بزرگی نیستی که علیه قطبی جبهه می گیری وبا این کارا فقط خودتو بیش هوادارن عظیم پرسپولیس خراب می کنی 2- هوادران پرسولیس به خاطر نتیجه و قهرمانی قید علی پروین اسطوره فوتبال ایران رو زدند وای به حال تو که هیچ کدوم از افتخارات علی پروین رو نداری3-مطمئن باش با حرفهایی که دوشنبه شب در برنامه نود زدی خودتو نزد هوادارن پرسولیس خراب کردی مثلا که چی می گی مردم قضاوت کنن من پرسپولیسیم یا استقلالی ، خوب چشم دل مدیران پرسپولیس روشن که تو رو ور  داشتن اوردن 4- مطمئن باش هواداران نه تو  و نه هیچ کس دیگری رو به پرسپولیس نمی فروشن و اگر تیم در نیم فصل دوم نتیجه نگیره همه از چشم تو وشیث رضایی می بینن پس پسر خوب خودتو خراب نکن چون ...5-نکته آخر این که یه سری نمی خوان بذارن پرسپولیس نتیجه بگیره و با این کار ها دارن اهداف شوم خودشون رو پیگیری می کنن چرا که افشین قطبی سال اولشه اومده ایران وچون نمی خوان اسطوره بشه دارن چوب لای چرخش می ذارن به هر حال با این وضعی که فوتبال ما پیدا کرده وضع بهتر از این نمی شه.

فوتبال بی حساب

 فدراسیونی که رئیس نداره ، رئیس سازمانی که می خواد رئیس فدراسیون بشه ، کمیته انتقالی که می خواد وضع خراب رو درست کنه اما اقایان قدرت طلب نمی ذارن به عنوان مثال برنامه نود هفته پیش که آقای هاشمی بد جور جلوی صفای فراهانی رئیس اسبق کم اورد و چون حرفی نداشت بزنه به جای دفاع کردن از خودش فقط از فردوسی پور تشکر می کرد،  در کل تمام این کارها با دولت جدید رقم خورده وانتظار می ره خود دولت جدید هم درستش کنه چون فوتبال نه تورم نه سکه که نشه جلوی پیشرفتشو گرفت فقط کافی از قدرت چشم پوشی کرد و آقایان پاشونو از کفش فوتبال در بیارن وبذارن روال سابق خودشو طی کنه گرچه انتظار می رفت احمدی نزاد جلوی باند بازی و فساد رو بگیره. به اینجا می رسیم که فوتبال بی حساب بازیکن بی کتاب

مطمئنم این مطلب از سوی پارسی بلاگ گزیده نمی شه چرا که در پارسی بلاگ فقط وبلاگهای مذهبی مورد گزیده شدن قرار می گیرن ولی عیبی نداره ماه خدایی داریم

نویسنده : حمیشه : ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

بازی‌های بومی و سنتی میراثی از گذشته

مقدمه در فرهنگ لغات فارسی بازی به سرگرمی به مشغولیت، تفریح، لعب، کار،ورزش و فریب معنی شده است. زیست شناسان و روان شناسان نیز در مورد بازی نظرات مختلفی ارائه داده‌اند. زیست شناسان براین باورندکه علاقه‌ی انسان به بازی به کنجکاوی وی درکشف و شناخت محیط اطراف ارتباط دارد و روان‌شناسان نیز می‌گویند نیاز انسان به بازی در حقیقت مصرف انرژی نهفته در وجود اوست و البته جامعه شناسان نیز بازی را وسیله‌ای برای تمرین انسان در زندگی اجتماعی توصیف می‌کنند.برخی بر این باورند بازی خود هنری است که ناشی از فرهنگ و آداب وسنن هر جامعه است. اگر بخواهیم به این مقوله‌، عمیق بنگریم بازی همه نظرات وتعاریف فوق را دربرمی‌گیرد. درکشورپهناور ایران که از تنوع اقلیمی و قوم و قبیله ای خاصی برخوردار است، انواع بازی وسرگرمی رواج داشته و دارد. این بازی‌ها درمراسم عروسی ، قبل و بعد از آغاز کاشت و برداشت محصولات کشاورزی،شب نشینی‌ها و… اجرا می‌شود. این‌که بازی‌ها از چه زمانی ومکانی آغاز شده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست ولی از نوشته‌ها، کتیبه‌ها و نقوش غارها و دیوارها چنین استنباط می‌شود که بازی‌ها درحقیقت نوعی سخن گفتن، انتقال اطلاعات و معلومات،ایجاد و حفظ آمادگی جسمانی برای جنگ‌ها،ایجاد سرور ونشاط، شکرگذاری به درگاه خداوند و … بوده‌است. نکته‌ی مهم این‌که در درگاه خداوند هریک از این بازی‌ها بار فرهنگی داشته‌است. بازی‌ها ویژگی‌های خاص خود را داراست که می‌توان به ابزار و امکانات ،مکان، گستره‌ی بازی ،سن و جنسیت بازی اشاره کرد. یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ی انسان عصر حاضر به ویژه در کشور ما و خصوصاً استان مازندران چگونگی پر کردن اوقات فراغت است.همه ساله به ویژه در ایام تابستان دستگاه‌های اجرایی بسیج می‌شوند تا زمینه‌ی پر کردن اوقات فراغت میلیون‌ها دانش آموز را فراهم کنند. اوقات فراغت تنها به برپایی کلاس‌های درسی و علمی و هنری محدود می‌شود که نزد نوجوانان و جوانان چندان جایگاهی ندارد. جاذبه‌ نداشتن برنامه‌های اوقات فراغت دیکته شده و فاقد روح شادی و نشاط ،عدم وجود امکانات و شرایط لازم برای گذران اوقات فراغت،نبودشناخت اقشار مختلف نسبت به فرهنگ، آداب و سنت‌های گذشته و بازی‌ها و … باعث شده اوقات فراغت بسیاری از جوانان و حتی بزرگ‌سالان به بطالت بگذرد. نهادهای فرهنگی و ورزشی نقش بسزایی در شناساندن بازی به مردم دارند. فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، تربیت بدنی، میراث فرهنگی، ایرانگردی و جهانگردی وجهاد کشاورزی از مهم‌ترین دستگاه‌های اجرایی هستند که می‌توانند بازی را در قالب همایش‌ها، جشنواره‌ها ، مسابقات و … به مردم بشناسانند. بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد به جز فرهنگ ارشاد اسلامی و صدا و سیما بقیه دستگاه‌های فرهنگی و ورزشی کم‌تر و یا اصلاً به این مهم نپرداخته‌اند. برگزاری جشن‌های خرمن، جشن مهرگان، بیس شیش عیدماه و… تولید برخی برنامه های محلی از جمله این فعالیت‌هاست . بازی‌های محلی مازندران در استان مازندران تاکنون حدود 147 بازی شناسایی شده است. این بازی‌ها از نظر مکان اجرا 91 بازی در فضای باز( مانندمیادین روستا، زمین‌های کشاورزی و دامنه‌ی کوه و جنگل) و 32 بازی در فضای بسته( مانند اتاق) انجام می‌گیرد. هم‌چنین 113 بازی صرفاً حالت بازی- سرگرمی وبقیه نمایشی – ورزشی و .. می‌باشد. همان‌گونه که عنوان شد یکی از ویژگی‌های مهم بازی های محلی و بومی، استفاده از ابزار و امکانات محل زندگی و عدم نیاز به تجهیزات و اماکن خاص است. عمده امکانات و ابزار مورد نیاز بازی‌ها شامل چوب، خاک، سنگ، پارچه،استخوان ،طناب،توپ ،کلاه، کمربند ،شلاق ،گردو،سیب ،پرتقال و… می‌باشد که در بیشتر روستاهای مازندران به وفور یافت می‌شود.ویژگی دیگر این‌که برای هر گروه سنی بازی‌های خاصی وجود دارد. در زیربه چند نمونه از بازی‌ و سرگرمی‌های رایج مازندرانی‌ها اشاره شده است: مراسم عروسی و اعیاد مذهبی بهترین بهانه و زمان برای پرداختن به بازی و سرگرمی در مازندران بود که در برخی نقاط هنوزهم رواج دارد. در حال حاضردر برخی عروسی‌ها به جای پرداختن به این بازی‌های زیبا و دیدنی که ریشه در فرهنگ مردم دارد، آلات لهو، قمار ، شرب خمر و … برای سرگرمی میهمانان فراهم می‌شود. بازی‌های خشن عروسی اودنگه تیر : این بازی در شب‌های حنابندان،عروسی و شب‌نشینی‌های ساکنان مناطق قشلاقی و کوه‌پایه اجرا می‌شود. در این بازی یک نفر روی زمین به پشت دراز می‌کشد و پاهایش را می‌چسباند. یک نفر دیگر (فرد قوی‌تر) در قسمت پایین بدن او روی مچ پاهایش می‌نشیند . دو دستش را به زیر پاهای او (قسمت بالای مچ‌ها به سمت زانو) برده، وی را که شق و راست خوابیده است همانطور راست و مستقیم بالا می‌آورد و روی دوپاهایش می‌ایستاند. این بازی یک بازی ورزشی است که شرکت‌کندگان در آن باید از بدنی ورزیده برخوردار باشند. بُوردُ ، بُوردُ (رفت ، رفت) : از دیگر بازی‌هایی است که در مجالس مهمانی و عروسی‌ها اجرا می‌شود. در این بازی دور هم می‌نشینند و یکی از بازیکنان در وسط دایره قرار می‌گیرد. بازیکنان اطراف دایره، دُرنه (شالی که درهم تابیده شده، طول آن کم‌تر از یک متر است) را از زیر زانوهای خود عبور می‌دهند به طوری که مشخص نشود دُرنه نزد کیست. نفر وسط باید حدس بزند دُرنه نزد چه کسیست. اگر حدس او درست باشد، بازیکنی که در وسط قرار دارد جای کسی که دُرنه را لو داده است، می‌گیرد و او به وسط می‌رود. گاه فردی که در وسط است توسط بازیکنی که دُرنه را در اختیار دارد ضربه می‌خورد و بازیکن بلافاصله درنه را پنهان می‌کند. برای افزودن به شور و هیجان در تمام طول بازی بازیکنان سروصدا می کنند و با صدای بلند می‌گویند: بورده بورده! کور مینا ملک مینا : از بازی‌هایی است که با هدف سرگرمی و عمدتاً توسط دختران و زنان اجرا می‌شود. این بازی در منزل یا حیاط منزل اجرا می‌شود. یکی از بازیکنان نام شی یا کسی را در ذهن خود انتخاب می کند و از بازیکن مقابل می‌پرسد : کور مینا ملک مینا مه رِه بنما ، ته ره بنما! بازیکن مقابل می‌گوید :‌چی بنما؟ فردی که سؤال می‌کند می‌گوید : مره بنما اته اغوز (گردو) بازیکن مقابل باید در محوطه‌ای که بازی آن‌جا انجام می‌گیرد، گردو را پیدا کند( البته با حرکت چشم و جست و جو از دور). از دیگر بازی‌های ویژه‌ی زنان و دختران اته بزه کا و کش کا می‌باشد که یک بازی ورزشی است. مؤخره به هر حال وقت آن رسیده که میراث کهن و به جای مانده احیا شود هرچند که تحولات سریع اجتماعی و نوع تکامل‌یافته زندگی امروزی امکان پرداختن به بازی‌ها را به صورت اولیه به دست نمی‌دهد اما همین که نهادهای فرهنگی به این مهم توجه و زمینه‌ی شناساندن آن را به مردم فراهم کنند، مردم تشنه‌ی فرهنگ اصیل این مرز و بوم خواهند کوشید با این بازی‌ها زمینه‌ی لذت روحی و جسمی خویش را فراهم نمایند. منابع: ـ راهنمای بازی‌های ایران

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

با زنان زیبا چطور باید برخورد کرد؟

آیا نکاتی برای مردانی که با مـدل ها و زنـان بسـیار جذاب دیگر ارتباط برقرار میکنند وجود دارد؟
زنان زیبا. یک خواسته دلپذیر برای بسیاری از مردان.

و اغلب مردان زمانی کـه بـا زنی که دارای خصوصیات یک "مدل" است روبرو میشوند چه کاری انجام میدهند؟

آنها دستپاچه و عصبی شده، احمقانه رفتار کرده و چیزیهای می گـوینـد که دقیقا شبیه گفته های 47 مرد دیگری است که در آن روز با او صحبت کرده اند.

اینگونه تصورش کنید:

زیبایی او (و اگر مدل باشد، شهرتش) اسلحه اوست.

این همان جایی است که قدرت او از آنجا نشات میگیرد.

وقتی با چنین زنی روبرو شده و زیبایی او را تصدیق میکنید، گویی میـگویـید "مـی دانم که تو قدرتمندی، و مـن یـکی از کسـانـی هستـــم که تحت تاثیر قدرت تو قرار گرفته." از طرف دیگر وقتی "زیبایی ظاهری" او را بطور کامل نـادیـده گـرفـتـه و در عـوض با سـخنی طعنه آمیز به وی میگویید، "من آدمی قدرتمند هستم، و زیبایی جادویـی تو بر من اثری ندارد،" به یک تاثیر فوری دست خواهید یافت:

از بین 1000 نفری که او با آنها برخورد کرده، 999 نفرشان یک طرف، شما هم یک طرف.

و اگر دلربا و بامزه نیز باشید، دیگر مشکلی باقی نخواهد ماند.

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

مزایای مجرد بودن

اکثر مقالات،مجلات و فیلمها گفته میشود که زن و مرد   برای شاد بودن به زیستن در کنار یکدیـگـر نـیـاز دارنـد امـا   گاهی اوقات افراد به دلایلی توانایی ازدواج را نداشته و به  ناچار به زندگی مجردی می پردازند. خبر خوب برای چنین اشخاصی این است که همانطور که ازدواج دارای محاسن  و فوایدی بسیاری است، مجردبودن هم برای خود مزایایی   دارد که بیان آنها خالی از لطف نمی باشد.

زندگی مجردی لبریز از آزادیهایی است که تصورش ممکـن  است مشکل بنظر برسد. در این بخش به 10 دلیل اصلـی برای مجرد بودن اشاره می کنیم.

 مجبور نیستید بداخلاقیها، نق زدنها و سرزنشها را تحمل کنید
آیا بخاطر می آورید چند هزار نفر را دیده اید که به خـاطر دلایل غیر قابل فهم و رفتارهای تحمل ناپذیر همسرشان سر به کوه و بیابان زده اند. از اینکـه قـربـانـی خلق و خوی غیر قابل فهم کسی نیستید و از آرامشی که حاصل عدم وجود نق زدنها است، لذت ببرید.

 می توانید بدون نگرانی وزن خود را افزایش دهید
 
همانطور که می توانید زمان بیشتری را در باشگاه ورزشی خود سپری کنید، همچنـین قادر خواهید بود اندکی مسائل جسمانی را راحت تر گرفته و زیاد در قیـد و بـند ظاهرتان نباشید. تا زمانی که نخواهید به یک میهمانی مجلل بروید، دیگر نیازی نخواهیـد داشـت کـه هـر روز خـودتـان را شـبـیه آلن دلون یا جنیفر لوپز دربیاورید. راحت باشید و به سراق آن تـیـشرت و پـیـراهن نـخ نما و مورد علاقه خود رفته و آنرا بپوشید. از ایـنـکه می توانید گه گاهی ژولیده و نا مرتب باشید لذت ببرید. فقط زیاده روی نکنید تا زمـانی کـه تصمیم به ازدواج گرفتید مجبور به کاهش یکباره وزن اضافه خود نگردید.

می توانید  استقلال و آزادی خود را مورد تقدیر قرار دهید
میتوانید از وقت آزاد خود برای لذت بردن از تنهایی و خود سازی استفاده نمایید. مـجـرد بـودن شـما را مـجـبور بـه انجام کارهایی مانند آشپزی، شستن لباسها و مـرتـب کـردن تخت خواب میکند. مهارت یافتن در انجام کارهای مختلف باعث تکامل و پخـتـگی شـما شده و هنگامی که تصمیم به وارد شدن به بازار مکاره عاشقی میگیرید، برگ برنده ای در دستان شما محسوب خواهد شد.
می توانید دارایی های خود را کنترل نمایید
اگر ازدواج کرده باشید می دانید که دیـر یا زود مـقـدار قـابـل تـوجـی از بودجه شما صرف هزینه های  نگهداری از همسرتان می گردد. دوران تجرد یک آزادی کامل مالی را بدنبال داشته، و هرگز نگران پرداختن پول رستوران یا خریدن هدایا نخواهید بود.

با این حال توجه داشته باشید که این به معنای پس انداز کـردن پـول تـلـقی نمی گردد. خلاف این موضوع نیز می تواند صادق باشد. چون ممکن است حتی شما پول بیشتری را صرف خریدن لباس، وسایل تجملی و دیگر مسائل نمایید. اما حداقل صـاحـب و اربـاب ریال به ریالی هستید که پرداخت می کنید.
برای انجام فعالیتها از وقت بیشتری برخوردارید  
وقتی مجرد هسـتید، دلـیـلی بـرای یک گـوشـه نشستن و هیچ کاری انجام ندادن وجود نخواهد داشت. دوست دارید بدن سازی بروید؟ سازی بـنـوازید؟ در مـورد تماشای فیلم "مرگ سخت" برای یازدهمین بار چطور؟ چه کسی جلوی شما را می گیرید؟

حتی میتوانید بجای وقت گذاشتن بـرای نامـزد خود، بـا دوستانتان اوقات بسیار خوشی را در کوهستان بگذرانید
مجبور نیستید عادات شخص دیگری را تحمل کنید                                          
عادت کردید وقتی او از ماشین خودتراش شما برای زدن موهای پایش اسـتفاده میکند، با فروتنی هر چه تمام تر چشم پوشی کـنـیـد. روشـن کـردن شـمع هـای معطر در همه اتاقها دیگر قابل تحمل نیست. میتوانید با آرامش کامل بدون اینکه مجبور به تحمل خرخر کردن او باشید بخوابید و دیگر کسی نیست که بدون اینکه ککش بگزد هـمه پـتـو را روی خودش انداختـه و شمـا را از آن مـحروم نـماید. بـجز خود شما هیچ فر دیگری وجود ندارد که بخواهید به دلش راه بیایید. به بردباری و شکـیـبـایی خود استراحـتـی سزاوار هـدیـه نموده و در آرامش و راحتی زندگی کنید.
می توانید هر کاری را در هر موقعی که بخواهید انجام دهید
 
مجرد بودن شما را از انجام کارهای یکنواخت و حلقه محاصره عادات روزانه خارج میکند. زمـانی کـه تـوانش را دارید، شهامت بخرج دهید. بـا دوسـتـان خـود بـه مـاهـی گـیـری و سفرهای هیجان انگیز بروید. همه این کارها را بدون اینکه مجبور به جواب پس دادن بـه فرد دیگری باشید، می توانید انجام دهید. این نهایت و اوج آزادی است.
می توانید توجه خود را معطوف شغلتان گردانید
زندگی همانند یک بازی تردستی می ماند که شما مجبورید همه عوامل و عـناصـر را در هوا نگه داشته در حین اینکه به هر کدام از آنها بطور یکسان توجه میکنید. اما اگر یـکی از این عناصر سقوط کرد و افتاد باید توان خود را معطوف بقیه نمایید. در زمان تجرد زمان زیادی برای اختصاص دادن به کار و حرفه خود خواهید داشت. میـتوانـید از این زمان برای ارتقای سطح شغلی و پیشرفت بیشتر استفاده نمایید. و لازم نـیـست نـگـران قـربـانـی کردن زندگی عشقیتان باشید، چرا که مجرد و نیرومند هستید.
می توانید ارباب خودتان باشید                                                                      
روابــط عاشـقانـه مـتـرادف بـا مـصـالـحه و سازش است. در نهایت برای برقراری آرامش و مساوات مجبور به فدا نـمودن چیزهایی کـه دوسـت داریـد خـواهیـد شـد - یـک مـسابقه فوتبال و یا پنیر اضـافی روی پـیـتـزایـتـان. از اوقـات تـجرد برای لذت بردن بیشتر از زندگی استفاده نمایید. در برخی معیارهای کوچک، خودپسندی برای نفس مفید است.

همچنین ارباب خـود بودن بمعنای این است که مجبور به پاسخ دادن به کسی نخواهید بود. اینـکه بـه خـاطر همه مسائل و اتفاقات نیاز به جواب دادن و استنطاق شدن داشته باشید.
می توانید فرصتی برای پیدا کردن همسر ایده آل خود بدست آورید
در ایام تجرد میـتـوانید سعی و تلاش خود را برای یافتن محبوب و معشوق حقیقی خود بکار ببندید. به عبارت دیگر با این کار از ازدواجهای عجولانه و نابخردانـه کـه مـمکن است یک عمر شما را به دردسـر انـداخـتـه و مـشـکـلات غیـر قابل جبرانی ایجاد کند، خودداری خواهید نمود.

مـتاسفانه برخی از افراد به دلایل نادرست زیر ممـکن اسـت نـسـنـجیده و بـدون در نـظر گرفتن فاکتورهای اصلی، اقدام به ازدواج نمایند:

  • رسیدن به سنی بخصوص
  • ازدواج کردن همه دوستان دیگر
  • ترس بخاطر از دست دادن نفر فعلی
  • عدم موفقیت آنچنانی در روابط پیشین و اینکه نفر فعلی اولین شخصی است که علاقه نشان می دهد

با وقت گذاشتن و بررسی بیشتر در مورد عوامل و فاکتورهای ازدواج موفق می توانید از دوران تـجرد بـه عنـوان تـجـربه ای ارزشـمند برای شروع یک زندگی موفق و طولانی بهره ببرید.

 

روی درخشان تنهایی

هر چیزی دو رو دارد؛ خوب و بد. فقط کافی است بیاموزید که چگونه می توان آن جـنـبـه خوب را تشخیص داده و شناسایی نمود. اجتماع اهمیت زیادی برای یافتن همسر قائـل است، چیزی که هورمونهایتان شما را سریعا وادار به آن کار می کنند. دفعـه بـعـدی کــه احـسـاس نـمـودیـد کـه نـیـاز بـه همسر دارید، اما به دلایلی امکان ازدواج در شـما وجود نداشت، این 10 دلیل  را مرور کرده و از مجرد بودن خود لذت ببرید.

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

تاریخچه بستنی در ایران

تهیه بستنی در ایران متداول نبود و در قرن نوزدهم از اروپا به ایران انتقال یافت و متداول شد. در حقیقت از سفر سوم ناصرالدین شاه

به اروپا، پلومبیر نام محلی ییلاقی در فرانسه است که بستنی خوشمزه ای در آنجا تهیه میشد و نام پلومبیر یعنی نوعی بستنی که با
مخلفاتی همراه است از این شهر منشاء گرفته است.

می گویند در سال آخر سلطنت ناصرالدین شاه ساختن بستنی در ایران متداول شد و معروف ترین بستنی فروش بعدی تهران یعنی

ممدریش بستنی خامه دار مخصوصی تهیه می کرد که در تهران مردم استقبال زیادی از آن کردند. این بستنی با ثعلب تهیه می شد. یخ

و نمک را در بشکه ای ریخته داخل بشکه را شیر می ریختند و با وسایل مخصوص و تمهیدات زیاد و تکان دادن و چرخاندن ظرف از
آن بستنی تهیه می کردند. بستنی فروشی های دوره گرد به زودی در تهران پیدا شدند که بستنی را در همان محفظه ها می گرداندند و با
نان مخصوص عرضه می کردند.

میرزا رضا کرمانی قاتل ناصرالدین شاه در روز پنجشنبه 11 اردیبهشت 1275/16 ذی قعده 1313 ه.ق/ در تهران بود و از دکان ممد
ریش بستنی خرید و خورد. روز بعد هنگام ظهر ناصرالدین شاه را داخل حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) ترور کرد. می گویند
مامورین نظمیه که سرگرم تحقیق و تفحص درباره ریشه های ترور بودند وقتی دانستند یک روز قبل میرزا رضا از ممد ریش بستنی
خریده و خورده است به سراغ او رفتند و او را به نظمیه برده زیر اشکلک انداخته و شکنجه اش کردند و مرتبا می پرسیدند:

بیچاره ممد ریش که ترکه انار زیادی کف پایش زده و ضمنا او را به اشکلک بسته بودند هرچه قسم می خورد که به پیر، به پیغمبر من
دخالت و مشارکتی در طرح ترور اعلی حضرت نداشته ام از او نمی پذیرفتند. او گریه*کنان گفت:


بستنی ممد ریش شهرت زیادی در تهران به دست آورد. بستنی فروشی او در جنوب شهر بود و در بهار و تابستان غلغله ای در دکان
دو نبش او که سه نبش و چهارنبش هم شد بر پا می شد او تا حدود سال های 1335-1334 زنده بود. بستنی خامه ای پر از گلاب و
خامه و هل و بسیار مایه دار و کش آمدنی، کاملا سفید مانند برف لای دو نان مخصوص معروف به حصیری که روزانه چند هزار
دانه از آن به فروش می رفت. سال ها بستنی به همان سادگی و رنگ شیری عرضه می شد تا اینکه در حدود سال 1329 بستنی
ماشینی کالیفرنیا به بازار آمد و ذایقه ها بدان عادت کرد. بعدها بستنی زعفرانی زرد رنگ نیز شهرت یافت .

دیگر بستی فروش مشهوری که شهرتش حتی به شهرهایی مانند لوس آنجلس و پاریس هم رسیده است اکبر مشدی است. نام واقعی این
شخص اکبر مشهدی ملایری بود. وی در ابتدا شکر و چای را شمال می برد و از آنجا هیزم به تهران می آورد.هنگامی که وی
?? ساله بود که با ممد ریش آشنا شد و از طریق آشنایان وی توانست به آشپزخانه دربار مظفرالدین شاه راه پیدا کند و تا آخر دوره قاجاریه در دربار بستنی سرو می کرد

.
بعد از انقراض سلسله قاجاریه ،رضا شاه تمامی پرسنل و خدمه دربار ازجمله اکبر مشهدی ملایری را از دربار اخراج کرد . اکبر
مشهدی ملایری بعد از این واقعه با پولی که در مدت خدمت در دربار جمع کرده بود توانست مغازه بستنی فروشی خود را در درحوالی
میدان راه آهن با نام بستنی فروشی اکبر مشدی افتتاح کند. وی معتقد بود که بستنی های ایرانی باید کاملا با بستنی های خارجی فرق
داشته باشد و ایرانی ها ترجیح می دهند تا در بستنی هایشان خامه ، گلاب و زعفران بیشتر از نگهدارنده ها ی دیگر باشد

.
آن زمان هنوز یخچال ساخته نشده بود و وی مجبور بود برای تهیه یخ از یخچال های طبیعی راه های طولانی تا کوه های شمال شهر
را طی کند . گاه تا عمق ?? متری در دل یخچال های طبیعی پایین برود.تا ذره ای یخ بدست بیاورد

.
به زودی شهرت وی بقدری زیاد شد که رجال مملکتی و سفرای خارجی مقیم تهران نیز به مشتریان پرو پا قرص اکبر مشدی تبدیل
شدند. نقل است که فخرالدوله مادر دکتر امینی (نخست وزیر وقت) از اکبر مشدی خواسته بود تا با هزینه وی به فرانسه سفر کند
و برای مهمانان وی بستنی سرو کند.


اکبر مشدی در ?? سالگی بر اثر عارضه کلیوی فوت کرد . خبر فوت وی حتی در روزنامه های عراق و پاکستان هم انعکاس یافته
بود. یکی از دیپلمات های پاکستانی مقاله ای را برای بزرگداشت اکبر مشدی در روزنامه نوشت.


با گذشت سال ها و افزایش شهر نشینی و بالار فتن مشتریان بستنی ، بستنی به تدریج به صورت لیوان کاغذی عرضه شد اما بستنی
فروشان سنتی از این کار خودداری کردند (و می کنند.) بستنی بلوت که انواع رنگ ها را در بستنی توت و شاه توت و قهوه و کاکائو
و پرتقال و لیمو و آناناس و موز و غیره عرضه می داشت زمانی بازار بسیار پررونقی داشت

اکنون انواع بستنی ها در ایران عرضه می شود و البته بستنی های تهیه شده در کارخانه های معروف که پس از تولید در کامیون
مجهز به سردخانه به فروشگاه ها انتقال یافته و در یخچال فروشگاه ها قرار میگیرد ، فروش بسیار گسترده تری دارد

....

نکات جالبی راجع به بستنی


کودکان بین سنین 2 تا 12 سال بیشترین دوستداران بستنی هستند و افراد بالای 45 سال هم از خوردن بستنی بیشترین لذت را میبرند

.
برای خوردن یک بستنی قیفی تقریبا باید 50 بار آن را لیس زد

.
خوردن بستنی در شهر نیوجرسی آمریکا بعد از ساعت 6 بعد از ظهر بدون اجازه پزشک ممنوع است

.
آمریکا بیشترین مصرف کننده بستنی در جهان است. آمریکا با ساخت بیش از 1/5 میلیارد گالن بستنی در رده اول تولید بستنی در جهان
است.


50
درصد آمریکایی ها بستنی را با سگ و گربه خود قسمت میکنند.
مردان بیشتر از زنان علاقه به خوردن بستنی به عنوان دسر دارند

.
بیشترین مقدار وانیل به کار برده شده در بستنی در ماداگاسکار تهیه میشود
.
شکلات پرطرفدارترین شهد به کار رفته روی بستنی است
.
تقریبا 13 درصد مردان و 8 درصد از زنان بعد از اتمام بستنی، ظرف بستنی خود را لیس میزنند
.
بزرگترین بستنی در دنیا 3 متر و 70 سانتی متربلندی دارد و با 4 هزار و 666 گالن بستنی در کالیفرنیا در سال 1985 تهیه شده است.

این بستنی 24 هزارو910 کیلو گرم وزن دارد. همچنین بزرگ ترین کیک بستنی در چین ساخته شد که 50 متر ارتفاع و 3 متر عرض
داشت. این کیک 32 هزار تکه شد.

کوکی جارویس 39 ساله که تقریبا 419 کیلوگرم وزن دارد میتواند در عرض 12 دقیقه یک گالن که معادل 255 گرم بستنی وانیلی است،
بخورد. او در مسابقه خوردن بستنی نفر اول در جهان است
.
از شخصیتهای مشهوری که به خوردن بستنی علاقه مند بودند می توان به اسکندرکبیر، چارلز دوم، امپراتور روم (نرون)،مارکوپولو و زهرا123!!!

،
جرج واشنگتن، توماس جفرسون،جیمزماریسون،ناصرال دین شاه، مظفرالدین شاه و رضا خان اشاره کرد.

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

نگاه کن! تو به سکس اعتیاد داری؟

نویسنده: دکتر بهنام اوحدی

واژه‎ی اعتیاد به سکس، برای نخستین بار در دهه‎ی 1980 میلادی مطرح شد. این واژه برای توصیف افرادی به کار گرفته می‎شد که به گونه‎ای وسواسی در پی تجارب جنسی بوده و چنان‎چه نمی‎توانستند نیازهای جنسی‎شان را ارضا کنند، رفتارشان مختل می‎گشت. در واقع، این مفهوم از الگوی وابستگی (اعتیاد) به داروها (مواد) یا رفتارهایی چون قمار برگرفته شده است. وابستگی (اعتیاد) به سکس در این جا به معنی وابستگی روان شناختی، وابستگی جسمی و وجود نشانه‎ها و علایم سندرم ترک (محرومیت) در صورت عدم دست‎رسی به دارو (ماده) یا ناکامی رفتار (مانند قمار) است.
افراد بسیاری دیده می‎شوند که همه‎ی کوشش‎ها و رفتارهایشان در زندگی معطوف به جست‎وجوی رابطه‎ی جنسی است؛ زمان زیادی را صرف چنین رفتاری می‎نمایند و اغلب تلاش می‎کنند که این رفتار را متوقف کنند ولی در عمل، توانایی این کار را ندارند. شاید بسیاری برای نخستین بار با چنین واژه‎ای رو به رو شده باشند اما این پدیده، برای شمار فراوانی از درمان‎گران کاملاً شناخته شده است. این افراد، کوشش فزاینده و مکرری انجام می‎دهند که رابطه‎ی جنسی داشته باشند و چنان‎چه در این تلاش‎ها پیروز و کامیاب نشوند، دچار ناراحتی و رنج و عذاب می‎شوند. می‎توان گفت که وابستگی (اعتیاد) به سکس، یک مفهوم اکتشافی مفیدی است که درمان‎گر را برای علت زمینه‎ای این رفتار، هشیار می‎سازد. معتادین جنسی نمی‎توانند تکانه‎های جنسی خود را کنترل کنند. این تکانه‎ها طیف کاملی از رفتار یا تخیلات جنسی را در بر می‎گیرد. سرانجام، نیاز به آمیزش و به طور کلی هر گونه فعالیت جنسی، افزایش می‎یابد و میل مداوم به رابطه‎ی جنسی، تنها انگیزه‎ی رفتار فرد می‎شود.
در سابقه‎ی شخص، معمولاً الگوی درازمدتی از این رفتار وجود دارد که شخص بارها تلاش داشته تا آن را متوقف کند، ولی موفق نشده است. هر چند ممکن است پس از چنین اعمالی، فرد دچار پشیمانی و احساس گناه و عذاب وجدان شود، ولی چنین احساساتی برای پیش‎گیری از بروز دوباره‎ی این رفتار، کافی نیستند. ممکن است بیمار بیان نماید که در دوره‎های پر استرس یا هنگام تنش، اضطراب و خشم، نیاز بیشتر و شدیدتری در خود برای برون ریزی احساس می‎نماید.
به طور کلی، بیشتر اعمال شخص در این زمینه، با ارگاسم پایان می‎یابد؛ هر چند این یک قانون و اصل کلی نیست و رفتار جست‎وجوی رابطه‎ی جنسی به میزان زیادی با تهییج و تحریک همراه است که نیاز و الزامی به رسیدن به ارگاسم ندارد.
در نهایت، فعالیت جنسی با زندگی زناشویی، اجتماعی یا حرفه‎ای شخص تداخل می‎کند و سبب از دست رفتن کارکرد شخص در این زمینه‎ها می‎شود.
علایم و نشانه‎های وابستگی (اعتیاد) به سکس را می‎توان این چنین فهرست نمود:
1) رفتار خارج از کنترل
2) پیامدهای قانونی، پزشکی و بین فردی نامطلوب و زیان آور
3) پی‎گیری همیشگی رفتار جنسی پر خطر یا رفتارهای خود تخریبی
4) کوشش‎های مکرر برای متوقف نمودن رفتارهای جنسی
5) وسواس فکری و تخیلات جنسی – آمیزشی
6) نیاز برای حجم فزاینده‎ای از فعالیت‎های جنسی
7) تغییرات خلقی شدید در ارتباط با فعالیت جنسی (افسردگی، خوشی، …)
8) صرف زمانی غیر عادی برای دست‎یابی به رابطه‎ی جنسی، شهوت انگیز بودن یا رهایی از تجربه‎ی جنسی
9) تداخل رفتار جنسی با فعالیت اجتماعی، شغلی یا تفریحی
به طور کلی، انحرافات و هنجار گسیختگی‎های جنسی، در افراد دچار وابستگی (اعتیاد) به سکس بیشتر دیده می‎شود. ویژگی‎های اصلی این انحرافات عبارتند از: رفتار یا میل شدید و عود کننده‎ی جنسی مانند نمایش‎گری، یادگار خواهی، مالش، آزارگری، آزارخواهی، مبدل پوشی، تماشاگری جنسی، بچه‎‎خواهی. این انحرافات، همراه با ناراحتی قابل ملاحظه‎ی بالینی هستند و تقریباً همیشه در روابط بین فردی اختلال ایجاد می‎کنند و اغلب به مشکلات قانونی منجر می‎شوند. ولی اعتیاد به سکس ممکن است افزون بر انحرافات جنسی، شامل رفتارهایی نظیر آمیزش جنسی و خودارضایی باشد که البته طبیعی و بهنجار تلقی می‎شوند، به جز مواردی که کنترل نشده یا بی‎بندوبار باشد.
در بسیاری از موارد، اعتیاد به سکس، مسیر نهایی و مشترک انواعی از اختلالات دیگر است. افزون بر انحرافات جنسی که اغلب وجود دارند، ممکن است اختلال روانی عمده‎ای چون اسکیزوفرنی نیز وجود داشته باشد. اختلال شخصیت جامعه ستیز
و اختلال شخصیت مرزی نیز شایع هستند.
گه‎گاه، اعتیاد به سکس با اختلال روانی دیگری همراه می‎شود. برای نمونه، وابستگی (اعتیاد) به سکس می‎تواند با وابستگی (اعتیاد) و سوء مصرف مواد مخدر و محرک، اختلالات خلقی (چون افسردگی، سرخوشی و …) و اختلالات اضطرابی (چون هراس‎ها، وسواس‎ها و …) توأم گردد.
«دون ژوآنیسم» و «نیمفومانیا» دو واژه‎ای هستند که پیرامون وابستگی (اعتیاد) به سکس باید مورد اشاره قرار گیرند. دون ژوآنیسم را گاه برابر اعتیاد به سکس مردان قرار داده‎اند. گفته می‎شود دون ژوآن‎ها از فعالیت‎های جنسی خود برای پوشاندن احساسات عمیق حقارت استفاده می‎کنند. برخی از آن‎ها، تکانه‎های ناخودآگاه همجنس گرایی داشته و با روابط جنسی وسواسی با زنان، این تکانه‎ها را انکار می‎کنند. این مردان، می‎خواهند خود را از لحاظ جنسی، پر کار نشان دهند و اغلب پس از رابطه‎ی جنسی، دیگر تمایل و علاقه‎ای به آن زن ندارند.
نیمفومانیا، معادل اعتیاد به سکس زنان و به مفهوم میل مفرط یا بیمارگونه زن برای آمیزش جنسی است. به طور معمول، زنان دچار این حالت، یک یا چند اختلال کارکرد جنسی (اغلب شامل اختلال ارگاسمی زنانه) داشته‎اند. زن مبتلا، اغلب ترس شدیدی در مورد از دست دادن عشق داشته و می‎کوشد با انجام این اعمال، نیازهای وابستگی (و نه تکانه‎های جنسی) خود را ارضا کند.
همه‎گیر شدن بیماری وابستگی (اعتیاد) به سکس در یک جامعه، شرم و آزرم اجتماعی را خدشه‎دار نمود، و به از دست رفتن چارچوب‎های اخلاقی – معنوی، رشد انحرافات و آسیب‎های اجتماعی و ویران گشتن جایگاه الهی – انسانی سکس می‎انجامد. اپیدمی وابستگی (اعتیاد) به سکس، نه تنها بحران‎های فرهنگی – روانی – اجتماعی، بلکه بحران‎های اقتصادی را نیز پدید آورده و ساعات و دقایق فراوانی از «زمان کار و انرژی ملی» را هدر می‎دهد.
درمان وابستگی (اعتیاد) به سکس، مانند الگوی درمان وابستگی (اعتیاد) به مواد مخدر بر پایه‎ی درمان‎های روان شناختی و روان پزشکی چون روان درمانی‎های متنوع و دارو درمانی‎های مختلف انجام می‎شود.

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

خیانت زنان به همسرانشان و ....

حقیقت تلخ است . واقعیت این است که چیزی به اسم عشق پاک و یا عشق واقعی هرگز وجود نداشته است. در نتیجه مهم نیست که شما چقدر با نیمه زندگی خود صمیمی و عاشق باشید ، همیشه احتمالی وجود دارد که یکی از شما به دیگری خیانت کند.زمانیکه زنان دست به خیانت می زنند عموما دست به کارهای جانبی نیز می زنند. برای شما تعدادی از این کارها را فهرست کرده ام..

 

به خاطر بسپارید که نباید راه بیفتید و هرکدام از این کارها را که در همسرتان دیدید شروع به تهمت زدن کنید یا فکرتان را مشغول کنید که همسرتان در حال خیانت به شما است.اینها صرفا کارهایی است که عموما زنان زمانی که خیانت می کنند نا خواسته انجام می دهند. اما اینها کارهایی نیست که اگر انجام دادند یعنی دارند به شما خیانت می کنند! پس سعی کنید که فرق بین این دو عبارت را دریابید. هر کدام از این کارها معانی مختلفی می تواند داشته باشد و تنها معنی آن خیانت نیست. همانطور که یک کلمه در جملات مختلف معانی مختلف میدهد این شما هستید که باید بدانید کدامیک از این کارها در چه زمانی چه معنی را واقعا میدهد. مجددا  تکرار میکنم راه نیافتید بی خودی به مردم تهمت بزنید و ببینید که شرایط چیست. به یاد بسپارید که زنان خیلی به نکات حساسند و از کوچکترین چیز نتیجه گیری می کنند.خیلی بد است که شما به همسرتان مشکوک باشید.اما اگر شک دارید این کار را با شدیدترین حالت و زیرکانه ترین شیوه انجام دهید! بیاد داشته باشید که در برابر موجود زیرکی هستید و باید زیرک باشید......چگونه؟...قانونهای بازی را بشناسید!

وی به خانواده شما دیگر علاقه چندانی نشان نمیدهد و یا برعکس!

زنان معمولا در زمانیکه خیانتی مرتکب شده باشند و دیگر امیدی به زندگی با شما نداشته باشند این مسئله که وی دیگر چندان به بودن و معاشرت با خانواده شما و یا دوستان شما علاقه مند نیست می تواند یکی از نشانه های آشکار آن باشد.البته در زنان عموما وقتی خیانت آنها در حد فقط یک ارتباط ساده با فرد دیگری باشد و آن فرد توانسته باشد دوباره علاقه  را در دل زن روشن کند ، مسئله کاملا برعکس می گردد و اینبار زنان برعکس به خانواده شما و خصوصا به مادر شما علاقه بسیاری نشان خواهند داد.این می تواند یک تلاش داخلی برای بخشودگی خود باشد حتی می تواند یک تلاش برای یارگیری در لحظات آتی که ممکن است کار به جاهای باریک بکشد هم باشد. مورد دیگر می تواند این باشد که همسر شما به اندازه کافی احساس گناه در خود می کند و با اینکه کسی هنوز چیزی نمی داند وی خود را مدام سرزنش می کند.این باعث می شود که روی دیدن فامیل را نداشته باشد یا حس کند که به این جماعت دیگر تعلقی ندارد.

همسر شما در مورد هرچیزی اول دعوا را انتخاب می کند

حس می کنید که دورانی که همیشه با هم بودید و نظر دیگری را به خود ترجیح می دادید تمام شده. اکنون شرایط جوریستکه هر چیزی از شما باعث می گردد وی به آتش کشده شود! قبلا عادات عجیب شما برایش بامزه بودند اما وی الان آنها را کودکانه و شرم آور می خواند. ارکستر موسیقی زندگی شما دیگر کوک نیست. در این مواقع ببینید که اگر تمام فعالیتها و کارهایی که می کنید برای وی بی اهمیت شده است ، همینطور اگر می بینید که وی مدام ایرادات کوچک و عجیبی از شما می گیرد و سر آن دعوا راه می اندازد بهتر است که کمی دقت کنید و مسائل را کنار بزنید تا ببینید پشت پرده چه می گذرد.

دوستان جدید وی

همسر شما در مورد دوستان زن و مرد تازه یافته خود اشتباهی می کند که باعث می شود شما بتوانید اندکی مشکوک گردید ! زنان غالبا به اشتباه در مورد اتفاقاتی که با دوست خود برایشان افتاده شدیدا توضیح می دهند . اگر میبینید که همسر شما مدام در حال توضیح دادن در مورد فلان چیز و یا فلان چیز در دوست جدیدش است و وی هنوز د ر مورد خود وی چیزی به شما نگفته،  واقعا لازم نیست که مدرک دکترا داشته باشید تا بفهمید جریان چیست!

زنان عموما دوستانشان را مشخصا معرفی می کنند.از آنها و از خصوصات آنها برای شما خواهند گفت اما زمانیکه زنی دوستی دارد که با وی سرش گرم شده کاملا بر عکس عمل می کند. نا خواسته بجای اینکه از وی حرف بزند از زمانها و یا اتفاقاتی که مثلا با وی افتاده و یا حرفهایی که در جمع زده حرف می زند! اینجاست که باید شستتان خبر دار شود که دنیا در دست کیست! عموما زنان برای اینکه ارائه نمایند که همه چیز طبیعی است و مشکلی نیست و تردید شما را متوجه خود و یا ارتباطش با دوستش فعال نسازند می خواهند که رابطه خود با وی را کاملا سالم و معمولی جلوه دهند.  در نتیجه مجبورند که مداوم ماجرا را توضیح بدهند تا برای ذهن شما درج سازند این فرد یک دوست معمولی است. در نتیجه مجبورند معمولی بودن رابطه را نیز مدام توضیح دهند.  با تفسیر اتفاقات و حرفهای وی و اینکه مثلا در سالن غذا خوری وی چه حرف با مزه ای در جمع می زد و نظایر اینها !  اما همانطور که گفتم کلید ماجرا در بخش قبلی این سخنان می گذرد. شما باید در همسر خود در دوران آشنایی کاملا این مسئله را در یابید که وی از چه حرفی چه منظوری دارد تا مبادا دچار اشتباه گردید اما بخاطر بسپارید زنان در مورد دوستان واقعا معمولی خود درنگ  نشان نمی دهند که در ابتدا قبل از اینکه از وی  و کار وی برای یتان توضیح بدهند شما وی را کاملا بشناسید و بر عکس آن!

کافیست که از وی سوال ساده ای بپرسید تا بطرز ناجوری دیوانه شود و داد و بی داد راه بیاندازد.

به یاد بسپارید که همیشه به کسی که جواب سوالهای بسیار ساده را نمی دهد و یا مدام از جواب دادن طفره میرود مشکوک باشید. همینطور دو برابر به کسی که برای پاسخ دادن به شما برای خود زمان می تراشد مشکوک باشید. زمان تراشیدن یعنی اینکه من از شما سوالی بپرسم  و شما بخواهید برای جور کردن جواب لحظه ای فکر کنید.  عموما این کار و زمان را برای خود با دوباره مطرح کردن سوال به سمت من ، گفتن "یک لحظه صبر کن بهت می گم " ، "واقعا نمی دونی! " ؛ "بهت می گم بهت میگم " یا چنین چیزهایی برای خود فراهم می سازید. خیلی ساده است که از وی بپرسید مثلا چرا دیشب به فلان کافی شاپ رفته بودی ؟ یا بپرسید برای چی دیر آمدی؟ و جوابهایی مثل " برای چی می خوای بدونی" "تو به من اطمینان داری یا نه" "خوشم نمیاد مثل زندانی باشم و مدام بخوام جواب پس بدم " و چنین چیزهایی دریافت کنید. این کلمات در زمانهای خاص می تواند این معنی را بدهد که قدرت زنانگی وی در حال نا دیده گرفته شدن است اما در شرایط دیگر می تواند این نتیجه را بدهد که وی در حال مخفی کردن چیزیست. این به شما و روحیه شناسی از همسرتان بر می گردد که بدانید چه در کجا صحیح است.

تمام قانونها عوض گردیده اند!

مشخصا اگر همسر شما با یک رابطه داغ سرگرم باشد بطور مداوم در برنامه های روزانه خود تعقییرات ایجاد خواهد کرد.اینکه یک مرتبه میبینید از همسری که همیشه مشغول و خسته از کار بوده و به خانه میرسیده فقط استراحت و آرامش می خواسته زنی سبز شده که اینبار استخر میرود ، کلاس رقص میرود .در برنامه های دستجمعی  شرکت می کند. خارج از مسائلی که می تواند برای وی حق باشد و یا مثلا وی تصمیم گرفته باشد به خود برسد و یا همه چیزهای درست  برای وی ، این نکته بسته به شرایط می تواند معنی دیگری نیز بدهد.اینکه وی به زمان بیشتری برای دور بودن و با شما نبودن نیاز دارد! وی زمان لازم دارد که با فرد دیگری باشد.در این صورت باید چک کنید که آیا وی در برنامه های خود شرکت می کند و یا خیر؟ و سپس چک کنید که آیا فردی وجود دارد که در تمامی یا اکثر برنامه ها با وی می باشد یا خیر؟ مسلما وی تنها نخواهد رفت اما ببینید که چه کسانی در حال ارتباط با وی هستند

شکل ظاهری وی تغییر میکند.

بسیار ساده است.شما وی را همینگونه که هست دوست دارید اما وی مدام در حال تغییر کردن است.خصوصا کارهایی که هرگز نکرده است و یا امتحان نمی کرده . لباسهایی که هیچوقت نمی پوشیده. حق هر فردی است که دچار یکنواختی نگردد اما شما این را در جهت دیگری میبینید.اینکه وی دوباره مانند دوران مجردی در حال تلاش برای تاثیر گذاشتن بروی دیگران است.خیلی ساده است.در شرایط ساده شما زندگی وی را کاملا خالی از هیجان کرده اید. وی دیگر هیچ چیز جالبی در زندگی شما نمیبیند و این کارهای وی  تقصیر شماست. ولی در حالت خیانت اینبار اینکار معنی دیگری میدهد که تقصیر این دفعه با وی است!

همسر شما احساس امنیت و اتکای بیشتری می کند.

شما اکنون با شرایطی روبرو گشته اید که انگار وجود شما دیگر برای تامین زندگی وی ارزش چندانی یا ندارد یا اصلا ندارد! وی دیگر ترجیح نمیدهد که بشما تکیه کند بلکه سعی می کند نشان دهد که به خود متکی است.کلمات و برنامه ریزیهای زندگی از " ما " به " من " تبدیل شده. بیشتر عنوان می گردد که فلان چیز مال من است و هرجور بخوام استفاده میکنم. خیلی ساده وسایلی برای خانه ممکن است خریداری گردد که بیشتر جلوه کاربردی ندارد و با شما نیز برای خرید آن مشورت نگردیده است. از موبایل گرفته تا آباژور یا دکور ! بدون مشورت و با پول خودش خریداری شده .  عموما چنین امری نشانه این است که به قول چینی ها  وی دیگر حاضر نیست هم عکس شما باشد ولی نمی تواند عکس شما را هم پاره کند!

زندگی جنسی شما تقییر کرده است

بسیار ساده و روشن است.شما دیگر آن حرارت گذشته را نمیبینید.شما همسرتان را می شناسید و می دانید که وی مثلا بعد از چهار روز  از هر رابطه وی دوباره آماده برقراری رابطه است.اما اینبار میبینید که وی به خود کاملا میرسد و خود را سکسی می آراید اما نسبت به برقراری سکس بعد از این مدت هم تمایلی ندارد.روابط و رابطه های جنسی شما تنها با خواسته شما و خارج از آن حرارت قبلی صورت میگیرد.همسر شما بعد از رابطه ترجیح میدهد که سریعا بخوابد.وی برای برقراری رابطه همیشه سردرد دارد و یا فردا صبح جلسه! در حالیکه وی شادابی جنسی خود را نیز حفظ کرده است.مسلما رابطه وی با شما دیگر برایش تکراری و خسته کننده شده. معادلات کامپیوتری می گویند که زمانیکه یک پروسه دیگر به درد نخورد آن پروسه کشته شده و پروسه دیگر جایگزین گردد.این اصل بی رحمانه توسط زنان اجرا شده است اگر شما خود را در شرایط این چنین میبینید بدانید فرد دیگری کار شما را بهتر انجام می دهد.

همسر شما همیشه سرش شلوغ است.

مدام مسائل کاری ، مدام برگه های امتحانی بچه ها  ، کارهای اداره و همه آنها به خانه آمده اند.حجم زیادی ندارند اما بنظر می رسد که مدت طولانی را صرف می کنند. شام بچه ها .درس بچه ها و همه اینها باعث میشود که هرگز با وی نباشید.در حقیقت اینها نشانه ای از این مسئله است که وی سعی می کند زمانی را برای با خود بودن و فکر کردن در درون خود بسازد.همچنین نحوه دیگری از مسئله نیز وجود دارد.اینکه ناگهان تلفن زنگ میزند و فلان دوست دختر یا پسر همسرتان با وی صحبت میکند و میبینید که همیشه یک پای وی بیرون از در است! یا همیشه ناگهان متوجه می شوید که وی دیر خواهد آمد چون جلسه دارد و یا قرار است به یک ماموریت شغلی برود.عموما زنها مدام دلشان می خواهد که از موفق شدن خود برای شوهرشان تعریف کنند.برای همین اگر ماموریت شغلی در شرکت باشد از یک ماه قبل از اینکه اصلا طراحی شود آنها خبر دارند و با شما کلی صحبتش را کرده اند که چه عالی میشود اگر آنها انتخاب گردند و فلان و بهمان.اما ناگهان شما ظرف 3 روز مانده به زمان متوجه می شوید که وی قرارا است از طرف شرکت جایی برود! این باید به شما بفهماند که وی نخواسته شما در جریان باشید ببینید به چه دلیلی!

از همه مهمتر اینکه شما دیگر برای وی مهم به نظر نمی آیید.

چیزی که خودتان را نمی توانید با آن گول بزنید و وی نیز نمی تواند سر شما را با هر بازی که می کند کلاه بگذارد.یک مسئله حسی که آن را حس می کنید. قبلا شما محور توجه وی بوده اید اما اکنون شما اهمیتی ندارید! برای وی مهم نیست که مدتهاست با شما شام را بیرون نخورده! به سینما نرفته و مسائل دیگر. مهم نیست که با شما نبوده و شما حس می کنید که دیگر جایگاه قبلی را ندارید.این نشانه ایست که باید کاملا آن را جدی بگیرید.

در نهایت تمامی این نشانه ها بستگی به شرایط دارد.عموما زنان از این کارها و برخوردها زیاد دارند.اجرای این نشانه ها نمی تواند دلیل بر خیانت وی به شما باشد اما برعکس آن صادق است! یعنی زنان در صورت خیانت اینکارها را ممکن است (عموما ) انجام میدهند.به خاطر بسپارید که نشانه ها را دریابید.وی را زیر نظر بگیرید.اما نتیجه گیری نکنید

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

بیماریهای مقاربتی

نویسنده: سوده

مـتاسفانه این روزها شیوع بیماریها و عفونت هایی که از
طریق ارتباطات جنسی منتقل می شوند بسیار گسترده
شـده است و تمام افرادی که از نظر جنسی فعال هستند
در معرض خطرات ناشی از این بیماریها قرار دارند.

بـرخـی از آنـها  با درد، زخم و ترشحات زیاد همراه هستند
امـا سـایر آنها بدون هیچ  گونه نشانه ای بوده و برای مدت
زمـان طـولانی بـه صورت نهفته باقی مانده و ممکن است
سـهـوا بـه دیگران منتقل شوند. تعدادی از بیماری ها قابل
درمـان بـوده و بـرخـی دیـگـر درمـان نـاپـذیـرند. کسانی که
مـی خـواهـنـد برای اولین بار با فردی ارتباط جنسی برقرار
کنند باید مراقب باشند و از خود محافظت کنند. بهتر است
پیـش از انجام هرگونه رابطه ای کلیه آزمایشـهای پزشکی
را انـجـام دهـیـد تـا از سـلامـت فردی خود و شخص مقابل
آگاهی لازم را بدست آورید.

در این بخش برای بالا بردن اطلاعات شما در مورد مسائل جنسی و بیماری هایی که سلامت جنسی شما را به خطر می اندازند لیستی از شایع ترین بیماری های مقاربتی را به طور خلاصه فراهم آورده ایم. شما را آگاه می کنیم که این قبیل بیماریها چگونه منتقل می شوند، علائم آنها چیست و روش های درمانی هر یک به چه صورت انجام می پذیرد. این مقاله را پیش از اینکه تصمیم بگیرید با کسی رابطه جنسی داشته باشید بخوانید تا با حقایق آشنا شوید.

بیماری های آمیزشی درمان پذیر
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سوزاک
ـــــــــــــــ

روش انتقال: از طریق ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و همچنین از طریق مادر آلوده به فرزند در هنگام بارداری

علائم:
برای مردان: ترشحات زردرنگ و غلیظ آلت تناسلی، احساس سوزش به هنگام دفع ادرار
برای خانم ها: افزایش ترشحات مهبلی، سوزش به هنگام خروج ادرار و خونریزی های نا مرتب قاعدگی

درمان: آنتی بیوتیک ها


سفیلیس

ـــــــــــــــــــ

روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و یا از طریق لمس کردن قسمت های عفونی

علائم:پس از گذشت مدت زمان 2 تا 4 هفته پس از ابتلا به بیماری زخم های شدید گرد و بی دردی در محل عفونی شده پدید می آیند

درمان: پنیسیلین


کلامدیا
ـــــــــــــــــــ


روش انتقال:
ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و یا از طریق تماس دست ها با چشم پس از آنکه دست ها با آلت تناسلی آلوده ارتباط برقرار کردند.

علائم:
در مردان: احساس درد به هنگام خروج ادرار، ترشحات آلتی و بروز گلو درد در صورت وجود ارتباط دهانی
در زنان: نیز دفع ادرار همراه با درد شدید، ترشحات مهبلی و گلو درد در صورت ارتباط دهانی

درمان:آنتی بیوتیک ها

بیماری های آمیزشی غیرقابل درمان...


 

بیماری های آمیزشی غیر قابل درمان
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ویروس تبخال انسانی (HSV) نوع اول
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روش انتقال: لمس کردن، بوسیدن و یا برقراری تماس جنسی با نقاط حامل ویروس مثل جوش ها و خراش ها. این بیماری از طریق تماس دهان با آلت تناسلی و یا بالعکس منتقل می شود

علائم: زخم های سرد و جوش های خیلی گرم که بر روی لب ها ، داخل حفره دهان، گلو و در موارد نادر بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود.

درمان: دارو هایی برای درمان موضعی تجویز می شوند مثل آسایکلویر و یا والاکسیکلویر. به خاطر داشته باشید که این روش های درمانی تنها رشد بیماری را متوقف و یا کند می کنند ولی بیماری به طور کامل درمان نمی شود و از بین نمی رود.


ویروس تبخال دستگاه تناسلی
(HSV) نوع دوم
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی و یا مقعدی. این بیماری ممکن است در حین آمیزش از آلت تناسلی به دهان و یا بالعکس منتقل شود

علائم: ایجاد برآمدگی های قرمز رنگ و دردناک در اطراف آلت تناسلی، پایین باسن و رانها. البته ممکن است این برآمدگی ها در خانم ها درون مهبل و رحم نیز پدید آیند. دفع ادرار همراه با درد شدید، تب، درد و ورم سینه ها و سایر غدد از دیگر نشانه های این بیماری می باشند.

درمان: داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج از قبیل آسایکلویر، فامسیا کلویر و والاکسی سایکلویر. به خاطر داشته باشید که مصرف این داروها تنها رشد این بیماری را متوقف می کنند و به منزله نوعی درمان قطعی جوش های آلت تناسلی به شمار نمی روند.


ویروس هپاتیت:
E,D,C,B,A
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روش انتقال: ارتباط جنسی به ویژه ارتباط مقعدی (و یا تماس با مدفوع آلوده) که بیشتر مربوط به نوع A است، تزریق خون آلوده ( به ویژه در نوع C,B ).

علائم: نشانه های این بیماری تقریبا شبیه به آنفلونزاست و در موارد شدیدتر با تب، دردهای شکمی، استفراغ، یرقان (زردی پوست و چشم ها) همراه است

درمان: استراحت مطلق، مصرف مایعات و گاهی اوقات نیز مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بروز باکتری های نهفته. برای هپاتیت B نوعی واکسن درست شده است اما باید توجه داشت که واکسنها تنها از ابتلا به بیماری جلوگیری می کنند و نوعی روش درمانی به حساب نمی آیند.


زگیل آلت تناسلی (برآمدگی ویروسی در انسان یا
HPV
)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روش انتقال: از طریق ارتباط جنسی و یا تماس با حوله و لباس های آلوده.

علائم:
برای مردان: ظاهر شدن زگیل های بدون درد (معمولا شبیه به گل کلم) بر روی قضیب، پوست ختنه گاه، بیضه ها و مجرای پیشاب داخلی.
در خانم ها: این زگیل ها بر روی فرج و لب های آن، دیواره مهبل و داخل رحم ظاهر می شوند. همچنین این امکان وجود دارد که زگیل ها در اطراف مقعد و یا حتی در روده نیز هم در مردان و هم زنان پدید آیند

درمان: زگیل ها را می توان از طریق انجماد، سوزاندن و جراحی لیزیک بر داشت. اما هیچ تضمینی برای عدم رشد مجدد آنها وجود ندارد


ایدز (سندرم اکتسابی فقدان ایمنی بدن) و
HIV (ویروس انسانی کمبود مصونیت بدن)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روش انتقال: ارتباط جنسی، تزریق خون آلوده، و همچنین انتقال بیماری از مادر آلوده به جنین در طول زمان بارداری، وضع حمل و یا شیر دادن به نوزاد.

علائم: HIV نشانه هایی شبیه به آنفلونزای خفیف را دارد و ممکن است پیش از اینکه ایدز آشکار شود برای سال های متمادی نهفته باقی بماند. نشانه های ایدز نیز شامل تب، کاهش وزن، خستگی بیش از اندازه، اسهال و عفونت هایی که در برخی موارد نادر منجر به بروز سرطان می شوند ( مثل تومور سرطانی کاپوسیز) و ذات الریه می باشد.

درمان: مخلوطی از داروهای ضد ویروس و آنهایی که رشد سلول های بیماری را متوقف می کنند و سایر داروها.


از خود مراقبت کنید
ــــــــــــــــــــــــــــــــ
بطور حتم متوقف کردن کامل ارتباط جنسی برای تعداد زیادی از افراد گزینه واقع بینانه ای به شمار نمی رود. در هنگام برقراری ارتباط جنسی از کاندوم و در صورت برقراری ارتباط دهانی از محافظ های دهانی استفاده کنید. انجام تست بیماری های آمیزشی نیز پیش از برقراری هر گونه ارتباطی شدیدا تاکید می شود.

این خیلی مهم است که از آغاز یک ارتباط صادقانه را با شریک خود پی ریزی کنید اصلا مسئله ای نیست که تا چه حد ممکن است که موضوع ناخوشایند به نظر برسد، سعی کنید همیشه حقیقت را بازگو کنید.

 

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

7 تیپ از آقایونی که خانمها نمی توانند در مقابل آنها مقاومت کنند

آیـا تـا به حال فکر کرده اید که چرا همیشه بعضی از مردها
در ارتـبـاطات خود با خانم ها از سایرین موفق تر هستـند؟
گــروه خاصی از مردها وجود دارند که خانم ها به هیچ وجه
نمـی تـوانند از آنها اجتناب کنند و این امر هیچ ارتباطی به
چهره های زیبا و یا تناسب اندام آنها ندارد.

حقیقت این است که خانمها به گروه ویژه ای از خصوصیات
اخلاقی مردها علاقمند هستند و طبیعتا بـسـمت کسانی
کشیده می شوند که آن ویژگی ها را دارا باشند.

در این قسمت 7 مورد از این ویژگی های "ایده آلیستی" و
توضیح آنکه چرا خانم ها عاشق این خصوصیات هستند را
برای شما ذکر می کنیم. البته نباید خود را به یکباره تغییر دهید و و شخصیت خود را به طور کامل عوض کنید. شاید برخی از این صفات مناسب حال شما نباشند، توجه داشته باشید که خانم ها به سادگی متوجه تناقض موجود در شما خواهند شد.

از بین تمام ویژگی ها چند موردی را که بیشتر با شما سازگاری دارد، انتخاب کنید و سعی کنید هر یک از آنها را در وجود خود پرورش دهید. شاید در حال حاضر هم بعضی از آنها در وجود شما یافت شود اما با نگاه کوتاهی که به این مقاله می اندازید متوجه خواهید شد که خانم ها به دنبال چه چیزی در شما هستند، این امر موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

1- مرد رمانتیک
ـــــــــــــــــــــــــ
آقایی که به عشق کلاسیک اعتقاد داشته باشید، دائما برای او گل و شکلات بخرد، بر سر میز شام شمع روشن کند ، برای اینکه نشان دهد به یاد اوست با وی تماس تلفنی بگیرد، به چشمان بانوی خود خیره شود و احساسات قلبی خود را به بیرون بریزد.

چرا این مرد غیر قابل اجتناب است: خانم ها نیاز دارند که مورد احترام قرار گیرند و یک مرد رمانتیک این نیاز زن ها را برآورده می سازد. این مرد با ژست های رمانتیکی که به خود می گیرد به او نشان می دهد که دوستش دارد، و در مقابل خانم نیز برای تلافی گرایشات رمانتیک خودش را در طبق اخلاص قرار می دهد.

2- مرد با اعتماد به نفس
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
او کاملا مطمئن است و به خود اعتماد کامل دارد، مردم او را به عنوان یک فرد مثبت می شناسند و تجلی قدرت و اراده است ( البته توجه داشته باشید که مردهای خودبین و از خود راضی شامل این گروه نمی شوند) به ارتباط خانم ها با سایر مردها حسادت نمی ورزند و اصلا احساس نمی کنند که ممکن است به وسیله دوستان مذکر و یا همکاران خانم تهدید شوند.

چرا این مرد غیر قابل اجتناب است: زن ها جذب مردهای مطمئن می شوند. اگر خود را بزرگ تصور کنید بدون شک چنین تصوری در فرد مقابل نیز ایجاد خواهد شد. یک مرد با اعتماد به نفس به دنبال تایید و تمجید خانم ها نیست و همین امر باعث می شود که بیشتر مورد توجه آنها قرار بگیرد.

3- مرد هنرمند
ـــــــــــــــــــــــ
یک مرد هنرمند خودجوش که در حال زندگی می کند و برای اظهار عشق و علاقه اغلب از خلاقیت خود استفاده می کند مثلا برای خانم شعر می سراید و یا یک نقاشی زیبا می کشد.

چرا این مرد غیر قابل اجتناب است: تمام زن ها دوست دارند احساس کنند که خاص و بی همتا هستند و چه راهی بهتر از اینکه شما او را الهه و منبع الهام خود قرار دهید. او شیفته ذهن خلاق مردهای هنرمند است خصوصا هنگامیکه او را نیز با هنرشان در می آمیزند.4- مرد خارجی
ـــــــــــــــــــــــــ
این مرد از یکی از کشور های دور دست خارجی می آید و دارای لهجه شیرینی است. او دید متفاوتی نسبت به دنیا دارد. روابط اجتماعی و رفتارهای روزمره اش اندکی عجیب و غریب به نظر می رسند اما با وجود همه این حرف ها باز هم به دل می نشیند و بسیار جذاب است. البته برای اینکه جزء این دسته محسوب شوید حتما لازم نیست که خارجی باشید بلکه اگر با چند زبان مختلف آشنایی داشته باشید و زیاد سفر کنید همان مقدار محبوبیتی را که یک خارجی می گیرد می توانید به خود اختصاص دهید.

چرا این مرد غیر قابل اجتناب است: جاذبه و گیرایی، جاذبه و گیرایی، جاذبه و گیرایی. هیچ چیز دیگری نمیتوانم در این مورد ذکر کنم. تنها راز، گفتن جمله ای با لهجه ای زیبا است که خانم ها را جذب می کند و مرد مورد نظر را برای او دلکش و فریبنده می سازد و اغلب نیز خانم هایی این مرد ها را انتخاب می کنند که در مورد دنیا کنجکاو هستند. البته تمام جاذبه های دنیا در مقابل قرار گذاشتن با یک چنین مردی هیچ است.

5- مرد آزاد و رها (به آنها پسرهای شر هم گفته می شود)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
این دسته از مردها از قید و بندها آزاد هستند و اجازه می دهند که باد آنها را به هر کجا که می خواهد ببرد که معمولا هم به مکان های جالب و سرگرم کننده ای کشیده می شوند. او موتورسواری می کند، از کار خود می زند تا با شما در کوچه ها پرسه بزند، نگران آینده نیست و به پیش روی خود چشم دوخته است.

چرا این مرد غیرقابل اجتناب است: تمام خانم ها تا حدی خواستار یاغی گری و سرکشی هستند (البته در حد معقول) او عاشق آزادی و رهایی این مرد می شود و آرزو می کند که روزی خودش هم بتواند این طور باشد. روح سرکش این مرد شادابی و جوانی را به رابطه شان اضافه می کند و خانم هم همیشه در تلاش برای رام کردن اوست- هرچند می داند که هیچ گاه واقعا موفق نخواهد شد.

6- مرد زیرک/بامزه
ـــــــــــــــــــــــــــــ
صحبت های این مرد انسان را به وجد می آورد او تنها مردی است که به حرف های شما نیز گوش می دهد. این مرد باعث می شود که خانمش بخندد و با احساس شوخ طبعی و بذله گویی خود برای او شادی به بار می آورد. او برای جذب خانم ها از سیاست خنداندن و سرگرم کردن استفاده می کند. این مرد می تواند ساعت های متمادی با خانم گفتگو کند بدون اینکه او را خسته و کسل کند.

چرا این مرد غیرقابل اجتناب است: با گذشت زمان موهای شما شروع به ریزش می کنند و عضلات محکم بدنتان نرم می شوند اما اگر بتوانید او را همچنان سرگرم نگه دارید برنده میدان خواهید بود. گفتگو و تبادل نظر عامل مهمی در ادامه ارتباط است، اگر به او نشان دهید که دارای این ویژگی می باشید او خیلی سریع به دام غلاب شما اسیر می شود.

7- مرد با ملاحظه
ـــــــــــــــــــــــــــ
او مردی است که در ماشین را باز می کند، صندلی را برای او بیرون می کشد، پول شام را حساب می کند، مطمئن می شود که خانم حتما دسر خود را سفارش دهد و همیشه با یک بیان منطقی و مودبانه برای بیرون رفتن از او در خواست می کند، هنگام بازگشت او را تا درب منزل همراهی می کند، برای احساسات او ارزش قائل است و می داند که چه موقع برای رفتن به منزل آمادگی دارد.

چرا این مرد غیرقابل اجتناب است: غافلگیر شدید؟ احتمالا فکر نمی کردید که یک مرد خوب و با فکر مورد توجه خانم ها قرار بگیرد. زمانیکه زن ها مردهای بد و بی ادب و شرور و کسانیکه به خود زحمت تلفن زدن را هم نمی دهند و بسیار بی توجه هستند را ملاتقات می کنند، مجددا اولویت های خود را از نو می چینند. البته خانم ها نیازمند رشد عقلی و بلوغ فکری هستند تا بتوانند به این نتیجه دست پیدا کنند. اما بالاخره تمام دخترخانم ها متوجه می شوند که مردی را باید انتخاب کنند که با آنها در طول یک رابطه دراز مدت خوب رفتار کند.


نکته قابل توجه
ــــــــــــــــــــــــ
در اعمال هیچ کدام از خصوصیات اخلاقی مذکور زیاده روی به خرج ندهید و سعی نکنید که خود را فردی که نیستید جلوه دهید زیرا برای خانم ها این امر خیلی سریع آشکار می شود.

رمز موفقیت شما در این است که دلیل علاقه خانم ها به هر یک از ویژگی های بالا را به خاطر بسپارید و بدانید که از چه تیپ مردهایی قدردانی می کنند و بعد همه آنها را با هم مخلوط کنید و ببینید کدامیک از آنها برای شما مناسب تر هستند تا خانم ها به دلیل خصوصیات بدیع و نوظهورتان شما را مورد محبت و علاقه خود قرار دهند.

حالا متوجه شدید که ارزش وقت گذاشتن را داشت!

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

کوتاه از پدر افشین قطبی همبازی فرح دیبا همسرشاه

عبدالرضا قطبی فرزند محمدعلی و لوئیز قطبی در 1318 در تهران متولد شد. مادر وی از نوادگان نجفقلی خان صمصامالسلطنه بختیاری بود، رضا قطبی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ایتالیاییها به پایان برد و از مدرسه فرانسویها دیپلم گرفت. دوران کودکی او مصادف با مرگ شوهرعمهاش سهراب دیبا شد و فریده دیبا به همراه تنها فرزند خود فرح که تنها یک سال از رضا قطبی بزرگتر بود در خانه برادرش مقیم شد.

رضا و فرح در کنار یکدیگر بزرگ شدند و سعی بر آن بود تا سطوح مدارس تحصیلی آنها با هم یکی باشد. رضا قطبی پس از دریافت مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شد و در دانشکده پلی تکنیک پاریس ثبتنام کرد. او به تبع شرایط زمان خود و جو دانشجویی به سیاست روی آورد و به دانشجویان ناسیونالیست که شاخهای از گروه پان ایرانیستها بودند پیوست. او در رشته مهندسی برق فارغالتحصیل شد و زمانی به ایران بازگشت که دخترعمهاش فرح دیبا به عقد شاه درآمده و درباری کوچک برای خود ترتیب داده بود. رضا قطبی نیز خیلی زود به حلقه این یاران دربار فرح که همگی از دوستان دوران تحصیلاش در پاریس بودند پیوست. فرح موفق شد وضعیت شغلی دایی خود محمدعلی قطبی را ارتقاء بخشد و برای پسردایی خود نیز همین اقدام را کرد. رضا قطبی مدتی در دانشگاه آریامهر (صنعتی شریف فعلی) به تدریس ریاضیات مشغول شد و آنگاه به وزارت اطلاعات راه یافت و طرحی برای تأسیس یک تلویزیون ملی ارائه داد. او از مشاوران فرهنگی فرح بود و پس از تأسیس تلویزیون ملی رضا قطبی به مدیرکلی این نهاد منصوب شد. دست او برای اجرای سیاست فرهنگی فرح کاملاً باز بود.

در اواخر سال 1345 فرح پهلوی که زمام فرهنگ دوستی را در دوره پهلوی دوم برعهده داشت، تصمیم به تأسیس سازمان و جشن هنر شیراز گرفت، پس از تصویب طرح وی در سال 1346، رضا قطبی را به مدیرعاملی این سازمان منصوب کرد. هدف از تأسیس این سازمان « گسترش هنر و بزرگداشت هنرهای اصیل ملی و به منظور بالا بردن سطح هنر در ایران و بزرگداشت هنر هنرمندان ایران و شناساندن هنر و هنرمندان خارجی در ایران» 1 بود.

برنامهریزی برای جشن هنر شیراز که به مدت 10 سال در شهریور ماه در شهر شیراز برگزار میشد به عهده رضا قطبی بود، و بخشهایی از این جشن در تلویزیون نیز به نمایش گذاشته میشد. در 1349 نیز مجله تماشا را منتشر کرد. اما رضا قطبی فقط در بخش فرهنگی حکومت نقش نداشت. او آرام آرام به میدان سیاست پای گذاشت و در تصمیمگیریهای مهم حضور داشت. اگرچه محمدرضا پهلوی اصولاً از اطرافیان فرنگزده فرح چندان رضایت نداشت و آنان را به کار نمیگرفت، اما فرح پهلوی توجهی به این بی اعتناییها نداشت.

این رضا قطبی بود که به همراه شجاعالدین شفا مشاور فرهنگی شاه طرح تغییر تقویم کشور را به تقویم شاهنشاهی ارائه کرد و در ماههای آخر رژیم پهلوی او نقش مهمی داشت و نباید فراموش کرد که خطابه آخرین ِ شاه که از تلویزیون ملی پخش شد و در آن شاه اعلام کرد « من صدای انقلاب شما را شنیدم» نوشته کسی نبود جز رضا قطبی. شاه که تا لحظه آخر از این خطابه آگاهی نداشت وقتی آن را مطالعه کرد عدم رضایت خود را اعلام کرد ولی قطبی و دکتر سیدحسین نصر او را چنین توجیه کردند که «حرفهای اعلیحضرت باید شبیه حرفهای مردم باشد» و این چنین شاه راضی شد. گرچه هیچ گاه قطبی را به خاطر این موضوع نبخشید و همیشه از این نطق به عنوان « نطق کذایی» یاد میکرد.

قطبی از موافقان دستگیری سران پهلوی و از جمله هویدا بود و این اقدام را راه خروج از بحران میدانست. 2

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قطبی مدتی در تهران مخفیانه زندگی میکرد تا اینکه فرح پهلوی با پرداخت هزینهای کلان راه خروج وی را فراهم کرد و پس از مرگ شاه بار دیگر قطبی به حلقه یاران فرح پیوست و در اروپا همراه با وی با اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند.

اینا که خوندید هیچ ارتباطی به فوتبال و مربیگری افشین قطبی در ایران نداره چون با اومدنش به ایران به پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی احترام گذاشت .

نویسنده : حمیشه : ۸:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

افشین بخند

سلام از روزی که شیث رضایی برای پرسپولیس حاشیه درست کرد و صحبت این تیم رو بعد ازمدت ها به روزنامه ها کشید پرسپولیس کم کم رنگ حاشیه گرفته وهر کس که دور و بر این تیم هست می خواد یه جوری جنجال سازی بکنه . آخه یکی نبود به این شیث رضایی بگه پدر جان آخه تو مگه به کجای این فوتبال رسیدی که می خوای به افشین قطبی ایراد بگیری برادر من شما یادت رفته کنار زمین تمرین می کردی و آروزت این بود که تو بازی تمرینی بازیت بدن ، حالا که تیری به تخته خوره و تو برا خودت فیکس شدی و بقیه قدیمی های پرسپولیسم رفتند تو شدی کاپیتان چرا اینقدر ناشکری می کنی . آخه هر کی ندونه فوتبالی ها که می دونن تو زمانی که علی پروین بود جرات اعتراض پیدا نمی کردی و سرت تو کاره خودت بود حتی در نیمکت نشینی ، چون میدونستی علی پروین آدم دورش زیاده و ممکنه حرف بزنی برات خیلی ناجور بشه و مجبور بشی برگردی تیم شهرتون، بگذریم
امروز تو روزنامه خوندم نیکبخت واحدی گفته بد خواهان پرسپولیس نان حلال به خانه نمی برند ، درود به شرفت نیکی جان که حداقل با این حرفت به هم تیمیت می فهمونی که چه جوری رفتار کنه .
چند روزی هست که تلویزیون که افشین قطبی رو نشون میده چهرش اون شادابی گذشته رو نداره ومعلومه که تو پرسپولیس خستش کردن و دارن براش مشکل درست می کنن فقط خدا کنه تیم، سایپا رو ببره تا این مشکلات زیاد نشده همگیش حل بشه. فقط آقای شیث رضایی دعا کن که پرسپولیس نتیجه بگیره وگرنه همه مشکلات رو تو شروع کردی. حالا برا ما پوست کلف شدی ، اره ...
افشین قطبی من مطمئنم که پوست کلفتر از این حرفاست پس با اطمینان می گم افشین بخند      افشین بخند

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

 

وقتی پای سیستم می شینم و آنلاین می شم محاله که صفحه پرشی بلاگ رو باز نکنم و خودمو غرق در مطالب و نوشته های گزیده آن نکنم به قولی زندگی در پرشی بلاگ جریان دارد و اگر این شلوغی را به انسان ها تعبیر کنی محلی را می بینی که مردم در حال تلاش و سخت کوشی هستند و قاضی که در این محل خوب و بدو تشخیص دهد وبرای مردم داوری عادلانه ایی بکند در واقع از تکنیکهای مدیریت وبلاگ گرفته تا گزیده انتخاب کردن پرشین بلاگ، که این امید را به یک ایرانی که در یک نقطه ایران بزرگ هست را می دهد که شاید مطلبش در روزنامه های پایتخت چاپ شود یا این که تعداد زیادی از آن در نت بازدید کنن ونظرشونو بگن . کاری که شاید خود به سختی یا با روابط زیاد بتواند انجام دهد که به نظر بنده به عنوان یک مطبوعاتی برای مردم شهرستان بسیار سخت است.

ببخشید سلام. تو سرویس های وبلاگ فارسی که هر کدام برای خودشان سرو صدایی دارند و سایت و ابزار خود را بهترین سرویس معرفی می کنند به نظر من پرشین بلاگ و بلاگفا تونستند نمره قبولی از بلاگرها بگیرند چرا که این دو سرویس با مخاطب شناسی که داشتند نیاز کاربران را دانسته وطبق اهداف بلاگر جلو رفته اند ولی در این میان به عنوان کسی که سه چهار سالی است با بلاگ سر کار دارم پرشین بلاگ رو سیستمی پیشرفته دیدم که مدیران آن یک لحظه هم از پیشرفت غافل نیستند و هر روز شاهد تغییرات جدید در این سرویس وبلاگ نویسی هستیم .
واقعا خسته نباشید و خواهشا یه ذره این تعرفه های آگهی رو پایین بیارین که ما هم بتونیم یه آگهی بدیم

نویسنده : حمیشه : ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

پوست کلفت شدم

سلام تا حالا به این فکر نکرده بودم که احمدی نژاد می تونه آدم خوبی باشه ! ولی وقتی از نزدیک دیدمش کلی نظرم عوض شد ودیدم چیزایی که در موردش میگن حقیقت داره ادم بی ریایی هست و انگارنه انگار که رئیس جمهوره ، خیلی خاکی باهات حرف میزنه و از صحبت کردن باهاش لذت میبری .ولی خدا وکیلی رئیس جمهور به این مظلومی تا حالا ندیدم که هر کی که از ننش قر می کنه  یادش می افته که باید یه انتقادی هم از احمدی نژاد بکنه بابا به خدا تو کشورهای آسیایی به ما ایرانی ها با افتخار نگاه می کنن تو چین بودم یه پیرمرد بهم می گفت شما یعنی ایرانی ها خیلی آدم های شجاعی هستین چراکه رئیس دولت ومردم تون از آمریکا نمی ترسه و تو خاک خود آمریکا هم بهشون انتقاد می کنه. حالا بگذریم تو مملکت ما یک مقدار مشکل اقتصادی هست ولی این مربوط به احمدی نژاد نیست از دولتهای قبلی بوده تا حالا که رسیده به این بابا ولی با این تفاوت که زمانه پیشرفت بیشتری کرده و مردم بیشتر درمورد اطرافشون کنجکاو شدن شاید اگه دولتهای قبلی الان سر کار بودن خیلی وضع از این بدتر بود به هر حال یکم منصف باشیم و پوست کلفتر از گذشته به مسائل نگاه کنیم
راستی  این اولین مطلب این وبلاگه خوشحال می شم دوستان ما رو دوست خودشون بدونن و با ما تبادل لینک کنن ....

 
با اجازه از این بلاگ که عکسشو استفاده کردم

نویسنده : حمیشه : ۸:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com